Producent "Teda" i "Battleship" ratuje kinową wersję "Gears of War"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Producent+%22Teda%22+i+%22Battleship%22+ratuje+kinow%C4%85+wersj%C4%99+%22Gears+of+War%22-95284
Powraca pomysł na realizację kinowej wersji "Gears of War". Projekt z niebytu wydobył Scott Stuber, producent "Teda" oraz "Battleship: Bitwa o Ziemię". Wspólnie z Epic Games zajmie się opracowaniem ram fabularnych, po czym postara się znaleźć odpowiedniego scenarzystę i reżysera.

Przypomnijmy, iż w 2007 roku ekranizacji gry podjęło się New Line Cinema. Scenariusz miał napisać Stuart Beattie, a całość wyreżyserować Len Wiseman. Niestety brak porozumienia co do wizji sprawił, że w 2010 roku Wiseman zrezygnował z projektu. New Line trzymało się go jeszcze dwa lata, ale w 2012 roku ostatecznie uznało swoją porażkę i postanowiło zwrócić prawa do ekranizacji Epic Games.

"Gears of War" rozgrywa się na przypominającej Ziemię planecie Sera. 14 lat temu została ona zniszczona w wyniku ataków zamieszkującej podziemie rasy o nazwie Locust. Miliardy ludzi zginęły, a powierzchnia planety zamieniła się w ruinę. Jest jednak szansa na zakończenie krwawej wojny. Czteroosobowy oddział żołnierzy pod wodzą weterana Marcusa Fenixa wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest ostateczne pokonanie przerażających mieszkańców podziemnego świata.

Stuber ma umowę z Universal Pictures, ale na razie nie jest powiedziane, że studio będzie się chciało angażować w adaptację gry. W ciągu ostatniej dekady Hollywood kilkakrotnie podejmowało próby przeniesienia na duży ekran znanych gier wideo. Większość z nich nie wyszła poza fazę dyskusji na temat potencjalnej fabuły.