Fincher nie wierzy w trzeciego "Mindhuntera"

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Fincher+nie+wierzy+w+trzeciego+%22Mindhuntera%22-139920
Fincher nie wierzy w trzeciego "Mindhuntera"
Jeśli czekacie na 3. sezon serialu "Mindhunter", mamy dla Was złe wieści (a, z drugiej strony - nic nowego). David Fincher w wywiadzie z magazynem Vulture przyznał, że serial jest już prawdopodobnie pieśnią przeszłości. 


Na początku 2020 roku gruchnęła wiadomość, że z czołowymi nazwiskami z obsady (Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Torv) rozwiązano kontrakty, a produkcja została bezterminowo zawieszona. Powodem tej decyzji był fakt, że Fincher pozostawał zajęty pracą nad filmem "Mank". I wygląda na to, że po zakończeniu tejże produkcji artysta nie ma zamiaru wracać do opowieści o kryminologach i seryjnych mordercach. 

"To był drogi serial. Drogi przede wszystkim jak na widownię, którą zebrał. Rozmawialiśmy o powrocie, ale szczerze mówiąc - nie mógłbym zrobić serialu na tym samym poziomie, nie w obecnej sytuacji (...) Spędziłem nad pierwszym sezonem sześć czy siedem miesięcy w Pittsburghu, bez showrunnera.  To była dla mnie ważna sprawa. Ale nie sądzę, że znajdę w sobie to, czego trzeba, by kontynuować tę przygodę". 
 

Dwa pierwsze sezony serialu wciąż możecie obejrzeć na platformie Netflix. "Mank", czyli biografię legendarnego hollywodzkiego scenarzysty Josepha L. Mankiewicza, w którego wciela się Gary Oldman, obejrzycie w tym samym miejscu 4 grudnia.