Dlaczego serial "Mindhunter" nie wrócił na 3. sezon? David Fincher wyjaśnia

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dlaczego+%22Mindhunter%22+nie+wr%C3%B3ci%C5%82+na+3.+sezon+Fincher+wyja%C5%9Bnia-153855
Dlaczego serial "Mindhunter" nie wrócił na 3. sezon? David Fincher wyjaśnia
źródło: Materiały prasowe
Chociaż Holt McCallany dawał niedawno nadzieję fanom serialu "Mindhunter", na razie nie zanosi się na powrót agentów Forda i Tencha. Tymczasem David Fincher wyjaśnił, dlaczego projekt został skasowany po dwóch sezonach.
     

Fincher: "Mindhunter" był dużym ryzykiemGettyImages-1657955502.jpg Getty Images © Elisabetta A. Villa


Może "House of Cards" nie był dużym ryzykiem, ale "Mindhunter" był, wyjaśnił David Fincher w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Première". Tzw. "procedural" o naukach behawioralnych, który zamiast być jak "Z Archiwum X", "CSI" czy "Zabójcze umysły" jest portretem faceta tracącego dziewictwo w świecie psychoseksualnych sadystów? Nie zdążyliśmy domknąć jego drogi, ale to był hazard. Na dodatek - drogi serial. Bardzo drogi. Zaszliśmy tak daleko, jak mogliśmy, póki ktoś w końcu nie powiedział nam "nie ma sensu produkować tej serii w taki sposób, jeśli nie zmniejszycie budżetu albo nie zrobicie jej bardziej w stylu pop, żeby ludzie zaczęli ją oglądać".
  
Nie chcieliśmy zmieniać naszego podejścia, więc powiedzieli nam - z całym szacunkiem - że stawiają na nas kreskę, dodał reżyser. Tak to już jest. Zawsze robię krok w bok względem tego, czego się ode mnie oczekuje. W innym wypadku nie jestem zainteresowany. Na pokazie testowym "Siedem", w momencie ciszy tuż po zapaleniu świateł, gdy wszyscy próbowali złapać oddech, usłyszałem przeklinającego moje nazwisko producenta: "Ten facet wziął świetny thriller i zrobił z niego film zagraniczny!".
        
Przy okazji Fincher zdradził, że jego umowa z platformą Netflix została przedłużona na kolejne trzy lata.
Ostatni projekt reżysera to thriller "Zabójca" z Michaelem Fassbenderem.

"Mam parę uwag": Rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera

"Mindhunter" - podsumowujemy drugi sezon serialu
O czym opowiadał "Mindhunter"?"Mindhunter" opowiada o FBI w latach 70. i o początkach tzw. profilowania. Głównymi bohaterami są agenci Holden Ford i Bil Tench, którzy opracowują metody ścigania seryjnych morderców. W obsadzie znaleźli się m.in. Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv i Hannah Gross.

Produkcja doczekała się dwóch sezonów. David Fincher wyreżyserował siedem z dziewiętnastu odcinków serialu. Oprócz niego za kamerą stanęli m.in. Andrew Dominik, Asif Kapadia i Carl Franklin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones