Florence Pugh: Znęcałam się nad sobą w "Midsommar"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Florence+Pugh%3A+Zn%C4%99ca%C5%82am+si%C4%99+nad+sob%C4%85+w+%22Midsommar%22-150175
Florence Pugh: Znęcałam się nad sobą w "Midsommar"
źródło: materialy promocyjne
Florence Pugh zdradziła, w jaki sposób pogrążyła się na potrzeby "Midsommar" w tak głębokim smutku, jaki bije od niej w filmie. Aktorka nazwała to autoprzemocą, ponieważ sama wkładała sobie do głowy najokropniejsze rzeczy i wyobrażała najgorsze zdarzenia. Czy metoda się opłaciła? Liczne nominacje i nagrody za tę rolę mówią same za siebie. 

Florence Pugh o roli w "Midsommar"


Nigdy wcześniej nie grałam nikogo w takim bólu. Stawiałam się w naprawdę okropnych sytuacjach, czego być może inni aktorzy nie muszą robić, ale ja musiałam wyobrażać sobie najgorsze rzeczy – powiedziała. 

Tak skrajna metoda związana była z samą fabułą, która jest w "Midsommar" bardzo mroczna. 

Każdego dnia fabuła stawała się coraz dziwniejsza i trudniejsza do odegrania. Wkładałam sobie do głowy rzeczy, które stawały się coraz gorsze i bardziej ponure. Myślę, że pod koniec z całą pewnością znęcałam się nad sobą, aby dobrze to zagrać.

Trzy dni przed zakończeniem zdjęć do "Midsommar" Pugh wyjechała na plan "Małych kobietek", za rolę w których zdobyła nominację do Oscara. I jak się okazało, porzucenie postaci Dani było dla aktorki bardzo trudne.

Czułam, jakbym ją tam zostawiła, w takim stanie, to było dziwne. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam. Zawsze myślałam o moich bohaterkach, gdy je zostawiałam, "Będą ok". Ale ona (Dani – przyp. red.) nie mogła sobie poradzić. To tak jakbym stworzyła tę postać, a potem ją porzuciła i pojechała robić inny film. 

Co powtórzyła również słowami:

Stworzyłam tak smutną postać, że potem czułam się winna, że ją stworzyłam, a następnie zostawiłam. 

Florence Pugh w "Midsommar"

Biorąc pod uwagę, że "Midsommar" jest horrorem o traumie i próbie jej przepracowania, nie mamy wątpliwości, że zarówno granie takiej postaci, jak i wyjście z roli mogą być bardzo bolesne. 

Zwiastun filmu "Midsommar"

Mam parę uwag: Posłuchajcie dyskusji o "Midsommar"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones