Gérard Depardieu znów oskarżony o molestowanie. Tym razem to świeża sprawa

Guardian Film Unlimited / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/G%C3%A9rard+Depardieu+zaprzecza%C5%82+molestowaniu.+Kolejne+kobiety+go+oskar%C5%BCaj%C4%85-154318
Gérard Depardieu znów oskarżony o molestowanie. Tym razem to świeża sprawa
źródło: Getty Images
autor: Tristar Media
Francuskie media donoszą, że prokuratura prowadzi kolejne śledztwo przeciwko aktorowi Gérardowi Depardieu. Oskarżenia brzmią znajomo: napastowanie kobiet na planie filmowym.

Ochroniarz Gérarda Depardieu uratował napastowaną kobietęPrawniczka Carine Durrieu Diebolt potwierdziła w niedzielę agencji AFP, że złożyła doniesienie do prokuratury o popełnieniu przez Depardieu przestępstwa. Doniesienie złożyła w imieniu 53-letniej kobiety, której tożsamości nie ujawniono.

Wiemy jednak, że kobieta pracowała nad dekoracjami do filmu z 2022 roku "Les volets verts". I to właśnie na planie tego filmu miało dojść do napaści.

Kobieta ujawniła szczegóły w wywiadzie dla portalu Mediapart. We wrześniu 2021 roku na planie filmu aktor miał rzucać pod jej adresem niestosowne uwagi, które ignorowała. Pewnego dnia Depardieu spotkał ją w korytarzu i brutalnie złapał, a następnie zaczął ugniatać dłońmi jej biodra i brzuch. Na szczęście w pobliżu był ochroniarz przydzielony aktorowi. Zainterweniował i powstrzymał go.

Kobieta nie zdecydowała się wtedy złożyć skargi na policji, ponieważ nie chciała narażać filmu, którego reszta ekipy udzielała jej wsparcia i darzyła życzliwością. Trauma odżyła po tym, jak Depardieu opublikował w mediach list otwarty, w którym kategorycznie zaprzeczał, jakoby kiedykolwiek jakąkolwiek kobietę napastował lub/i molestował.

GettyImages-671666678.jpg Getty Images © Elisabetta A. Villa


Depardieu bezkarny na planie filmu "Les volets verts"Jak odkryli dziennikarze Mediapart, nie jest to jedyna kobieta, która zgłosiła nieprzyjemne zajście na planie filmu "Les volets verts".

Kobieta, która pracowała w ekipie reżysera filmu, oskarżyła aktora o to, że miał łapać ją za piersi i pośladki.

Gérard Depardieu od lat jest oskarżany przez kolejne kobiety o niestosowane zachowanie, molestowanie, a nawet gwałt. Kilka z tych spraw jest w toku i może zakończyć się przed sądem. Aktor jednak nie przyznaje się do winy. Po jego stronie staje też spora część francuskiego establishmentu. Szerokim echem odbił się list poparcia opublikowany w grudniu i podpisany przez 50 gwiazd kina i teatru.

Zwiastun filmu "Les volets verts"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones