Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/George+R.R.+Martin+proponuje+tytu%C5%82+dla+prequela+%22Gry+o+tron%22-128635

George R.R. Martin proponuje tytuł dla prequela "Gry o tron"

  • Deadline
  • autor: jp
  • Seriale
George R.R. Martin, twórca literackiego pierwowzoru "Gry o tron", zabrał głos w sprawie ogłoszonego przez HBO spin-offu serii. Pisarz umieścił na swoim blogu wpis, w którym dzieli się pomysłami na tytuł prequela serialu. Zapewnia też, że nowy telewizyjny projekt nie zakłóci jego prac nad oczekiwaną od lat książką "Winds of Winter".

GettyImages-452679974.jpg
Getty Images © Kevin Winter

Oczywiście jesteśmy na wczesnym etapie. Pilot został dopiero zamówiony, nie mamy więc jeszcze reżysera ani obsady, ani lokacji, ani nawet tytułu, napisał, po czym zdradził, że sam preferuje "Long Night", tytuł, który według niego "zdradza wszystko". Ale zdziwiłbym się, gdyby na tym stanęło. Prawdopodobnie HBO będzie chciało wpasować gdzieś słowa "gra o tron". Dowiemy się wcześniej czy później.

Martin zdradził też, że jeden z pięciu spin-offów, nad którymi pracowało HBO, trafił na półkę. Trzy inne prequele, rozgrywające się w trzech różnych okresach i opowiadające różne historie z różnymi bohaterami, pozostają w stanie aktywnego rozwoju. Z tego, co mi powiedziano, wynika, że nakręcimy jeszcze co najmniej jeden pilot. Może nawet więcej w nadchodzących latach.

A co w temacie kolejnego tomu "Pieśni lodu i ognia"? Praca nad "Winds of Winter" trwa i pozostaje moim naczelnym priorytetem. Pomyślcie: gdybym nie był zajęty książką, sam chętnie napisałbym scenariusz co najmniej jednego z tych pilotów.

Zapowiedziany niedawno spin-off ma być "kroniką upadku złotej ery bohaterów, opowieść o najczarniejszej godzinie. Tylko jedna rzecz jest pewna: od przerażających tajemnic z historii Westeros przez prawdziwą genezę Białych Wędrowców po sekrety Wschodu i legendarnych Starków - to nie jest historia, którą wydaje nam się, że znamy". Scenarzystką pilota jest Jane Goldman.

Serial "Gra o tron" obejrzysz w HBO GO, które możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.

3 21

zobacz też: