Gerard Butler pozywa producentów "Olimpu w ogniu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gerard+Butler+pozywa+producent%C3%B3w+%22Olimpu+w+ogniu%22-143347
Gerard Butler pozywa producentów "Olimpu w ogniu"
źródło: Materiały prasowe
Gerard Butler pozywa producentów filmu "Olimp w ogniu" (2013). Kwestią sporną jest podział zysków z widowiska, które stało się pierwszą częścią cyklu.

Butler i jego prawnicy twierdzą, że gwiazdorowi należy się 10 milionów dolarów. Przedstawiciele aktora przeprowadzili własny audyt, z którego wynika, że producenci filmu - studia Nu Image i Millennium Film - zaniżyli wysokość przychodów o około 11 milionów dolarów.

"Olimp w ogniu" (2013) opowiadał o odsuniętym od obowiązków agencie Secret Service, który jest jedyną nadzieją na uratowanie prezydenta, gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów. Film wyreżyserował Antoine Fuqua. Nakręcono dwie kontynuacje filmu, "Londyn w ogniu" (2016) i "Świat w ogniu" (2019). W przygotowaniu jest czwarta część.

Producenci zarobili dziesiątki milionów dolarów, ale nie chcą zapłacić Butlerowi jego części przychodów, obiecanej w umowie, czytamy w pozwie. Producenci celowo ukryli wysokość zysków przed Butlerem, by ten nie był świadom, że należy mu się dodatkowa wypłata.