Gwiazda "Dnia niepodleglości" w nowym filmie producentów "Bogów"

Informacja nadesłana: - / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Dnia+niepodleglo%C5%9Bci%22+w+nowym+filmie+producent%C3%B3w+%22Bog%C3%B3w%22-127244
Do obsady "Zimnej Gry" - nowego filmu producentów "Bogów" i "Sztuki kochania" - dołączył amerykański aktor Bill Pullman ("Dzień niepodległości", "Zagubiona autostrada").

GettyImages-902343018.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Zastąpił on w głównej roli Williama Hurta, który musiał zrezygnować z udziału w projekcie. Aktor uległ niefortunnemu wypadkowi - w czasie wolnym, kilka dni po rozpoczęciu zdjęć.

Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky (Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą.

Po raz pierwszy w historii, polscy producenci realizują film w języku angielskim z myślą o dystrybucji międzynarodowej. Na planie, w wyjątkowej scenerii Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, spotykają się laureaci Oscara, światowe sławy kina oraz wielokrotnie nagradzani polscy twórcy, m.in. Lotte Verbeek ("Outlander"),  Corey Johnson (Kapitan Phillips, Ultimatum Bournea, Mumia), Aleksey Serebryakov (Lewiatan), Robert Więckiewicz (Pod Mocnym Aniołem) oraz  Allan Starski (Lista Schindlera, Pokłosie, Pan Tadeusz) i Paweł Edelman (Pianista, Kamienie na szaniec, Wałęsa. Człowiek z nadziei) – całość w reżyserii Łukasza Kośmickiego.