Gwiazda "Hollywood" w filmie o zakazanym romansie gwiazd Hollywood

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Hollywood%22+w+filmie+o+zakazanym+romansie+gwiazd+Hollywood-138720
Gwiazda "Hollywood" w filmie o zakazanym romansie gwiazd Hollywood
źródło: Getty Images
autor: Ilya S. Savenok
Nominowany do Emmy za rolę w serialu "Hollywood" Jeremy Pope wystąpi w filmie "Scandalous!". Będzie to historia zakazanej miłości muzyka i aktora Sammy'ego Davisa Jr. i Kim Novak, gwiazdy filmów Alfreda Hitchcocka. Za kamerą stanie Janet Mock, która spotkała się już z Pope'em właśnie na planie "Hollywood". Produkcją zajmą się Jonathan Glickman, który aktualnie pracuje nad biografią Arethy Franklin "Respect", oraz Jon Levin ("W wysokiej trawie").

Akcja "Scandalous!" osadzona jest w realiach złotej ery Hollywood, kiedy to wizerunki gwiazd były restrykcyjnie kontrolowane przez studia filmowe. Davis, przełamujący bariery rasowe artysta, który za tydzień występów w jednym z hoteli Las Vegas inkasował 25 tys. dolarów, był także pierwszą pierwszym aktorem pochodzenia afrykańskiego obsadzonym w roli telewizyjnej. Novak z kolei była odkryciem Harry'ego Cohna, szefa Columbia Pictures. Miała ona zająć miejsce Rity Hayworth, której burzliwe życie prywatne osłabiło pozycję gwiazdy. Para poznała się dzięki aktorowi Tony'emu Curtisowi. Świat nie był jednak gotowy na międzyrasowy romans, a kiedy plotki o ich miłości rozprzestrzeniły się po Hollywood, wytwórnie zaczęły wywierać na nich presję, nakłaniając do rozstania. 

Obsadzenie Pope'a w roli Davisa jest intrygującym wyborem, bowiem w trakcie swojej krótkiej kariery młody aktor wykazał się podobną wszechstronnością. W 2019 roku był dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Tony. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w Kim Novak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones