Paul Bettany jako Warhol, Jeremy Pope jako Basquiat u scenarzysty "Dwóch papieży"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Bettany+jako+Warhol%2C+Jeremy+Pope+jako+Basquiat+u+scenarzysty+%22Dw%C3%B3ch+papie%C5%BCy%22-145387
Paul Bettany jako Warhol, Jeremy Pope jako Basquiat u scenarzysty "Dwóch papieży"
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Paul Bettany ("WandaVision") wystąpi jako Andy Warhol, a Jeremy Pope ("Hollywood") - jako Jean-Michel Basquiat w "The Collaboration", ekranizacji sztuki, której autorem jest Anthony McCarten. Za kamerą zadebiutuje Kwame Kwei-Armah.

O czym opowie "The Collaboration"?


Bettany i Pope wcześniej wcielą się w dwóch słynnych artystów na scenie teatralnej. 23 lutego w Londynie będzie miał premierę pierwszy spektakl, również wyreżyserowany przez Kwei-Armaha. Scenariusz filmu na podstawie własnej sztuki napisał Anthony McCarten. W jego filmografii są m.in. "Bohemian Rhapsody", "Teoria wszystkiego" i "Czas mroku".


"The Collaboration" opowiada o przyjaźni, jaką nawiązali dwaj artyści w latach 80. A także o tym, jak ich odmienne przekonania stały się napędem dla twórczej współpracy.

McCarten nazywa ten projekt drugą częścią swojej "trylogii czci" zgłębiającej ludzką fascynację religią, sztuką i pieniędzmi. Pierwszą częścią jest film "Dwóch papieży", który również napisał McCarten. Trzecia odsłona jest w przygotowaniu. To adaptacja jego książki "Wednesday at Warren’s, Friday at Bill’s" opowiadającej o 30-letniej przyjaźni między Billem Gatesem a Warrenem Buffettem.

To oczywiście nie pierwszy film o Basquiacie i Warholu. W 1996 premierę miał "Basquiat - Taniec ze śmiercią". Za kamerą stanął Julian Schnabel, a współautorem scenariusza był Lech Majewski. Basquiata zagrał wówczas Jeffrey Wright, a Warhola - David Bowie.

Paul Bettany i Jeremy Pope - filmowi Warhol i Basquiat


Paul Bettany to aktor znany m.in. z filmów "Piękny umysł", "Pan i władca: Na krańcu świata" czy "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". W filmach Marvela wciela się w postać Visiona - ostatnio w serialu "WandaVision", za który nominowano go do Emmy i Złotego Globa.


Jeremy Pope ma w swojej filmografii "Pewnej nocy w Miami..." i "Strażnik lasu". Za występ w serialu "Hollywood" zdobył nominację do nagrody Emmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones