Gwiazdor "Power Rangers" oskarżony o defraudację. Grozi mu 20 lat więzienia

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazdor+%22Power+Rangers%22+oskar%C5%BCony+o+defraudacj%C4%99.+Grozi+mu+20+lat+wi%C4%99zienia-146554
Gwiazdor "Power Rangers" oskarżony o defraudację. Grozi mu 20 lat więzienia
źródło: Getty Images
autor: Bobby Bank
Austin St. John, najlepiej znany z roli Czerwonego Wojownika w popularnym serialu "Power Rangers", ma kłopoty. Aktor trafił do więzienia w związku z oskarżeniami o defraudację środków z programu ubezpieczeń związanych z pandemią COVID-19.

Austin St. John oskarżony o defraudację. Jakie konsekwencje grożą aktorowi?


Austin St. John znalazł się wśród 18 osób, które zostały zatrzymane lub wezwane do złożenia zeznań przed sędzią federalnym. Są oskarżeni o spisek w celu wyprowadzenia co najmniej 3,5 miliona dolarów z federalnego programu ubezpieczeń związanych z pandemią COVID-19. Jeśli aktor zostanie skazany, może go czekać 20-letnia odsiadka w więzieniu federalnym.

Według aktu oskarżenia grupa miała w nieuczciwy sposób uzyskać co najmniej 16 pożyczek i co najmniej 3,5 miliona dolarów. Autorami planu byli Michael Hill i Andrew Moran. Pierwszy z nich miał rekrutować osoby, które wykorzystywały istniejący biznes lub zakładały firmy, by składać wnioski o finansowanie. Zadaniem drugiego z mężczyzn była pomoc w sfabrykowaniu dokumentacji i składaniu wniosków. 

Departament Sprawiedliwości wydał komunikat, w którym stwierdza, że pozwani przedstawiali nieprawdziwe informacje dotyczące charakteru ich działalności. Mijali się z prawdą także w kwestii liczby zatrudnionych osób oraz wysokości ich wynagrodzeń. Na podstawie tych danych uzyskiwali wsparcie finansowe, które wykorzystywali, by zapłacić Hillowi i Moranowi. Niektórzy przekazywali pieniądze trzeciej osobie – Jonathonowi Spencerowi. Miał on wykorzystywać je w inwestycjach na rynkach walutowych.

O czym opowiada "Power Rangers"?


"Power Rangers" to opowieść o grupie obdarzonych supermocami licealistów, którzy walczą z kosmicznymi siłami zła. Najpopularniejszą odsłoną przygód bohaterów był jak dotąd serial telewizyjny z lat 90. Oprócz rebootu z 2017 powstały dwa filmy pełnometrażowe o przygodach Wojowników Mocy: "Power Rangers" z 1995 i "Power Rangers Turbo" z 1997.