Gwiazdy "Władcy Pierścieni" w obronie obsady "Pierścieni Władzy"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazdy+%22W%C5%82adcy+Pier%C5%9Bcieni%22+w+obronie+obsady+%22Pier%C5%9Bcieni+W%C5%82adzy%22-147668
Gwiazdy "Władcy Pierścieni" w obronie obsady "Pierścieni Władzy"
źródło: Materiały prasowe
Gwiazdy filmowego "Władcy Pierścieni" stają w obronie gwiazd serialowego "Władcy Pierścieni". Aktorzy, którzy zagrali w trylogii Petera Jacksona - Elijah Wood, Billy Boyd, Dominic Monaghan oraz Sean Astin - przemówili jednym głosem w mediach społecznościowych, dając wyraz poparcia dla różnorodności w obsadzie "Pierścieni Władzy". Oświadczenie w sprawie opublikowali również aktorzy grający w serialu platformy Amazon Prime Video.

Elijah Wood i koledzy wspierają obsadę serialu AmazonaSerial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" spotkał się z krytyką ze strony widzów, którzy uznali obecność w obsadzie niebiałoskórych aktorów za wyraz sprzeciwienia się materiałowi źródłowemu autorstwa J.R.R. Tolkiena. W odpowiedzi Elijah Wood, Billy Boyd i Dominic Monaghan połączyli siły, publikując na Twitterze zdjęcie, na którym prezentują koszulki z różnokolorowymi uszami. Podpis nad fotografią głosi: Wszyscy jesteście tu mile widziani.


Wsparcie okazał również Sean Astin, prezentując się na Twitterze w analogicznej do koszulek kolegów czapce:
Obsada "Pierścieni Władzy" publikuje oświadczenieObsada serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" również zabrała głos na Twitterze. Aktorzy opublikowali oświadczenie dając wyraz solidarności z kolegami z planu, których dotknęły rasistowskie komentarze bądź nękanie ze strony odbiorców.My, obsada "Pierścieni Władzy" stajemy solidarnie przeciwko nieustępliwemu rasizmowi, groźbom, nękaniu i agresji, jakiej doświadczają na co dzień członkowie obsady będący innej rasy niż biała. Odmawiamy ignorowania oraz tolerowania takiego zachowania, czytamy w oświadczeniu. J.R.R. Tolkien stworzył świat, który z zasady jest multikulturowy. To świat, w którym ludzie różnych ras i kultur łączą się, by pokonać siły zła. "Pierścienie Władzy" są tego odbiciem. Nasz świat nigdy nie był całkowicie biały, fantasy nie było całkowicie białe i Śródziemie również nie jest. Osoby rasy innej niż biała (BIPOC) należą do Śródziemia i tu zostaną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones