Jack Nicholson wraca do kina!

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jack+Nicholson+wraca+do+kina-121615
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Jacka Nicholsona. Aktor, który ostatni raz wystąpił w filmie kinowym w 2010 roku, zdecydował się przerwać emeryturę. Projektem, który sprawił, że zmienił decyzję, jest amerykański remake najlepszego europejskiego filmu ubiegłego roku "Toniego Erdmanna".


Prawa do realizacji filmu zdobyło Paramount Pictures. W roli córki głównego bohatera pojawi się Kristen Wiig ("Ghostbusters. Pogromcy duchów"). Producentami obrazu będą Adam McKay i Will Ferrell.

Bohaterem oryginału jest Winfred - rozwiedziony, emerytowany nauczyciel gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą i równie bardzo jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.