Jake Gyllenhaal w biografii legendarnego Leonarda Bernsteina

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jake+Gyllenhaal+w+biografii+legendarnego+Leonarda+Bernsteina-128069
Jake Gyllenhaal wyprodukuje i zagra główną rolę w filmie "The American". Obraz będzie biografią legendarnego Leonarda Bernsteina.


Za kamerą stanie Cary Joji Fukunaga ("Detektyw"). Scenariusz na bazie książki biograficznej Humphreya Burtona napisał Michael Mitnick ("The Current War").

"The American" będzie zbudowany z pięciu części, niczym symfonia. Rozpocznie go chwila, w której 25-letni Bernstein dyryguje orkiestrą nowojorskiej filharmonii i opowie o jego natychmiastowej drodze na szczyt i walce z wymaganiami życia prywatnego i zawodowego oraz trudami sprostania wygórowanym ambicjom jego samego.

Leonard Bernstein (1918-1990) to amerykański kompozytor, pianista i dyrygent. Komponował muzykę symfoniczną, kameralną, baletową, filmową i musicale dla Broadwayu. W swej twórczości wykorzystywał szeroko folklor amerykański (pieśni kowbojskie, tańce meksykańskie, jazz). W karierze pomogło mu dwóch artystów: grecki dyrygent Dimitri Mitropoulos i nowojorski kompozytor Aaron Copland (z którymi łączyły go romanse).
Udostępnij: