James Franco gwiazdą spin-offu "X-Men"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Franco+gwiazd%C4%85+spin-offu+%22X-Men%22-125837
James Franco wraca do kinowych ekranizacji komiksów Marvela. Aktor, który wcielił się w postać Harry'ego Osborna w trylogii "Spider-Man" Sama Raimiego, teraz może zagrać główną rolę w planowanym widowisku 20th Century Fox pod tytułem "Multiple Man".


Franco byłby nie tylko gwiazdą, ale (razem z bratem Dave'em) również współproducentem. Oczywiście producentem byłby też Simon Kinberg, który rządzi całym kinowym uniwersum X-Men. Bracia Franco i Kinberg współpracują już ze sobą przy okazji innej produkcji 20th Century Fox – "The Hardy Men".

Szczegóły widowiska "Multiple Man" nie są na razie znane. Jego scenariusz ma przygotować Allan Heinberg, autor fabuły "Wonder Woman".

Postać, pod którą kryje się Jamie Madrox, pojawił się na kartach komiksów w lutym 1975 roku. Urodził się z mocą tworzenia swoich klonów. Ponieważ nie panował nad nią, jego ojciec przeniósł się na odludzie i uzyskał od Profesora Xaviera specjalny strój, który umożliwiał kontrolowanie procesu powstania klonów. Kiedy strój doznał usterki Madrox zaczął tracić nie tylko kontrolę nad swoją mocą, ale też zmysły...

Informacje o Multiple Man pojawiają się nie po raz pierwszy. Kiedy pracowano nad "Pierwszą klasą", po sieci krążyły plotki, że będzie on jednym z nowych mutantów, których widowisko to wprowadzi na ekrany.

20th Century Fox aktywnie rozwija kinowe uniwersum mutantów od Marvela. Już trwają prace nad "The New Mutants" i "Deadpoolem 2". Wkrótce powinny się też zacząć prace nad planowanym od dawna "Gambitem".