Rewolucja w uniwersum "Star Trek"! Producent "X-Men" przejmie stery

Puck News / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Odpowiedzialny+z+cykl+%22X-Men%22+Simon+Kinberg+nowym+producentem+uniwersum+%22Star+Trek%22-155718
Rewolucja w uniwersum "Star Trek"! Producent "X-Men" przejmie stery
Wszystko wskazuje na to, że Paramount Pictures w końcu na poważnie chce się wziąć za wznowienie kinowej części uniwersum "Star Trek". Na dużych ekranach nie mieliśmy żadnego widowiska od 2016 roku.

Simon Kinberg przejmie stery kinowego uniwersum "Star Trek"?Jak jednak donosi portal Puck, studio rozpoczęło właśnie rozmowy z jednym z najbardziej doświadczonych hollywoodzkich producentów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Simon Kinberg obejmie stery kinowej części uniwersum "Star Trek". Będzie pełnił podobny nadzór twórczy do tego, jaki w części serialowej mają Alex Kurtzman i Akiva Goldsman.

Ostatnim kinowym filmem uniwersum pozostaje "Star Trek: W nieznane" z 2016 roku. Od tamtej pory nieustannie mówi się o kolejnej części lub też spin-offie czy nawet kompletnym odświeżeniu serii. Mimo to do dziś żaden projekt nie doczekał się realizacji.

Aktualnie wydaje się, że największe szanse na powstanie ma prequel "Star Treka" z 2009 roku. Za jego reżyserię ma odpowiadać Toby Haynes, specjalista od seriali mający na swoim koncie m.in. odcinki "Andora". Za scenariusz odpowiada Seth Grahame-Smith.

GettyImages-2080202175.jpg Getty Images © Axelle/Bauer-Griffin


Kim jest Simon Kinberg?Simon Kinberg jest urodzonym w Londynie Amerykaninem, który wyrobił sobie nazwisko w Hollywood jako scenarzysta i reżyser. Jako scenarzysta debiutował filmami "Pan i Pani Smith" oraz "xXx 2: Następny poziom".

W 2006 roku był jednym ze scenarzystów widowiska "X-Men: Ostatni bastion". A kiedy 20th Century Fox postanowiło dokonać miękkiego restartu serii, został głównym producentem nowych widowisk.

Choć jego specjalnością stały się widowiska komiksowe i science-fiction (za "Marsjanina" dostał nominację do Oscara), to ma też na swoim koncie takie filmy jak "Sherlock Holmes" (jako scenarzysta) i "Morderstwo w Orient Expressie" (jako producent).

Kinberg próbował też swoich sił jako reżyser. Niestety ani "X-Men: Mroczna Phoenix" ani "355" nie były komercyjnymi i artystycznymi hitami.

Zwiastun filmu "355"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones