Jane Fonda po 36 latach znów zagra w jednym filmie z Michaelem Caine'em

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jane+Fonda+po+36+latach+zn%C3%B3w+zagra+w+jednym+filmie+z+Michaelem+Caine%27em-104653
Jane Fonda przez 15 lat odmawiała grania w kinie i telewizji. Teraz dla odmiany pracuje jak szalona. Dopiero oglądaliśmy ją w serialu "Newsroom" i obrazie "Kamerdyner". Kolejny film czeka na premierę, następny jest właśnie w produkcji. Fonda ma również pojawić się w serialu "Grace and Frankie" jako tytułowa Grace. A dziś dowiedzieliśmy się, że zagra również jedną z kluczowych ról w angielskojęzycznym filmie twórcy "Wielkiego piękna" Paolo Sorrentino.


Obraz nosi tytuł "Youth" ("La giovinezza") i jego gwiazdą jest Michael Caine. Jane Fonda dwukrotnie wystąpiła z nim w kinie. Jednak po raz ostatni było to 36 lat temu w filmie "Suita kalifornijska". Wczoraj podawaliśmy, że obsadzie "Youth" są także: Rachel Weisz, Harvey Keitel i Paul Dano.

Głównymi bohaterami filmu są Fred i Mick, dwaj przyjaciele po 80. Pierwszy jest kompozytorem-dyrygentem, który przeszedł na emeryturę. Drugi jest reżyserem filmowym, wciąż pracującym zawodowo. Spędzają wspólnie wakacje w ekskluzywnym kurorcie w Alpach. Czując, że ich czas na ziemi dobiega końca, postanawiają wspólnie stanąć naprzeciw przyszłości, spoglądając na zagmatwane losy swoich dzieci i entuzjazm scenarzystów Micka, którzy pomagają mu dokończyć najnowszy film. Fred przed laty porzucił muzykę. Jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by usłyszeć jego dzieła i zobaczyć, jak raz jeszcze dyryguje orkiestrą.

Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.
Udostępnij: