Jason Statham gwiazdą kontynuacji "Wschodnich obietnic"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jason+Statham+gwiazd%C4%85+kontynuacji+%22Wschodnich+obietnic%22-140460
Jason Statham gwiazdą kontynuacji "Wschodnich obietnic"
źródło: Getty Images
autor: Rich Fury
Kilka lat temu informowaliśmy o możliwości powstania kontynuacji filmu Davida Cronenberga "Wschodnie obietnice". Jak się okazuje, ten projekt wciąż jest w planach. Właśnie prowadzone są negocjacje z Jasonem Stathamem ("Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw"), który ma zagrać główną rolę.

Projekt pierwotnie znany jako "Body Cross" teraz nosi tytuł "Small Dark Look". Jego reżyserem jest obecnie Martin Zandvliet ("Pole minowe", "Outsider"), który zastąpił Williama Oldroyda. Autorem scenariusz jest Steven Knight, który odpowiadał też za fabułę oryginału.

"Wschodnie obietnice" opowiadały historię pielęgniarki, która postanawia wyjaśnić tajemnicę jednej z pacjentek szpitala – młodej Rosjanki zmarłej podczas porodu. Okazuje się, że była ona prostytutką mającą kontakty z mafią. Bohaterka przypadkowo wkracza w sam środek rodzinnego konfliktu na szczytach przestępczego świata.

Kiedy informowaliśmy o "Body Cross" trzy lata temu, miał to być bezpośredni sequel opowiadający dalsze losy Kirilla. Przejął on władzę po ojcu, lecz nie wie, że czekają go spore kłopoty za sprawą zaufanego współpracownika Nikolaia, który w rzeczywistości jest agentem rosyjskich służb bezpieczeństwa.

Czy ten pomysł na fabułę jest wciąż aktualny, tego nie wiemy. Portal Deadline podaje tylko, że "Small Dark Look" rozgrywać się będzie w tym samym świecie rosyjskiej mafii co "Wschodnie obietnice".