Joel Edgerton w ekranizacji powieści "Mroczna materia". Za kamerą stanie reżyser "Lupina"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Joel+Edgerton+w+ekranizacji+powie%C5%9Bci+%22Mroczna+materia%22.+Za+kamer%C4%85+stanie+re%C5%BCyser+%22Lupina%22-145997
Joel Edgerton w ekranizacji powieści "Mroczna materia". Za kamerą stanie reżyser "Lupina"
źródło: Getty Images
autor: Don Arnold
Joel Edgerton zagra główną rolę w 9-odcinkowym serialu Apple TV+ pt. "Dark Matter". To ekranizacja powieści science fiction "Mroczna materia" pióra Blake'a Croucha.

"Dark Matter": fabuła i twórcy"Jesteś w życiu szczęśliwy?" To ostatnie słowa, które słyszy Jason Dessen (w tej roli Edgerton), zanim zamaskowany porywacz pozbawia go przytomności. Gdy się budzi, jest przywiązany do noszy i otaczają go ludzie w kombinezonach ochraniających przed działaniem substancji niebezpiecznych. W świecie, w którym się obudził, życie Jasona jest całkiem inne niż to, które prowadził. Jego żona nie jest jego żoną. Jego syn nigdy nie przyszedł na świat. A on sam nie jest tuzinkowym profesorem fizyki na uniwersytecie, lecz fetowanym geniuszem, który osiągnął coś wielkiego. Coś niemożliwego. Czy ten świat jest snem, czy snem był świat poprzedni? (opis wydawcy)

Crouch jest showrunnerem serialu i napisał scenariusz pilotowego odcinka. Wraz z Edgertonem piastuje również stanowisko producenta wykonawczego. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Louis Leterrier ("Lupin", "Iluzja", "Incredible Hulk").

Najsłynniejsze role Joela EdgertonaPochodzący z Australii Edgerton zakończył niedawno zdjęcia do serialu Disney+ "Obi-Wan Kenobi", w którym wcielił się w Owena Larsa, wujka Luke'a Skywalkera. Aktualnie aktor pracuje na planie filmu sensacyjnego "Master Gardener" w reżyserii Paula Schradera. Najsłynniejsze tytuły w filmografii 47-letniego artysty to: "Królestwo zwierząt" (2010), "Wojownik" (2011), "Wróg numer jeden" (2012), "Wielki Gatsby" (2013), "Exodus: Bogowie i królowie" (2014), "Bright" (2017), "Król" (2019) oraz "Zielony Rycerz. Green Knight" (2021). W 2015 roku Edgerton zadebiutował jako reżyser świetnie przyjętym dreszczowcem "Dar".

Zwiastun filmu "Dar"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones