Brad Pitt ściga Toma Cruise'a? Zamiast odrzutowca - Formuła 1

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Joseph+Kosinski+i+Brad+Pitt+chc%C4%85+przebi%C4%87+%22Top+Gun%3A+Maverick%22%3A+Formu%C5%82a+1%2C+prototyp+kamery+i+Hamilton-150627
Brad Pitt ściga Toma Cruise'a? Zamiast odrzutowca - Formuła 1
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Odnieś sukces, a zaraz wszyscy zechcą go powtórzyć - łącznie z samym zainteresowanym. Wygląda na to, że Joseph Kosinski szykuje powtórkę z "Top Gun: Maverick", podmienił tylko odrzutowiec na Formułę 1, a Toma Cruise'a na Brada Pitta. Właśnie poznaliśmy nowe szczegóły na razie niezatytułowanego filmu o wyścigach samochodowych, nad jakim pracuje twórca. Ma być bardzo... realistycznie.
 

Prototypowe kamery i Brad Pitt za kierownicąGettyImages-1467467333.jpg Getty Images © Monica Schipper


Podczas wydarzenia F1 Accelerate Summit w Miami reżyser Joseph Kosinski i producent Jerry Bruckheimer (na zdjęciu) zdradzili nowe szczegóły filmu. Kosinski zapowiadał już wcześniej, że zależy mu na realizmie i chce, żeby film był dla filmów o Formule 1 tym, czym stał się "Top Gun: Maverick" dla widowisk o pilotach myśliwców. Twórcy stworzą jedenasty zespół Formuły 1, który będzie kręcił podczas prawdziwych wyścigów na torze Silverstone Circuit. To tam odbywa się Grand Prix Wielkiej Brytanii. W tym roku zawody zaplanowano na 9 lipca.

Co więcej, na potrzeby filmu skonstruowano najmniejszą przenośną kamerę 6K, jaka istnieje. Wszystko po to, żeby zmieściła się w kokpicie i dała widzom doznania możliwie najbliższe jazdy samochodem wyścigowym.

Brad Pitt zamierza pójść w ślady pilotującego odrzutowce Cruise'a i sam siądzie za kierownicą. Aktor nie będzie jednak ścigał się z innymi kierowcami i będzie jeździł zmodyfikowaną wersją pojazdu F2 bądź F3, a nie prawdziwą Formułą 1. Samochód, który zagra w filmie, został zaprojektowany przez firmę Mercedes.

Wśród producentów filmu jest siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton, który doradza scenarzystom, dbając o to, by powstał najbardziej wiarygodny film wyścigowy w historii.

Zobaczcie nasz wywiad z twórcami "Top Gun: Maverick", reżyserem Josephem Kosinskim i operatorem Claudio Mirandą:


O czym opowie wyścigowy film Josepha Kosinskiego?Pitt wcieli się w postać emerytowanego kierowcy wyścigowego. Bohater powraca na tor, aby stać się mentorem dla młodszego kolegi po fachu i ostatni raz zawalczyć o sławę i chwałę. Scenariusz napisał Ehren Kruger.

Oprócz Pitta w obsadzie jest również Damson Idris. Projekt powstaje dla platformy Apple.

"Mam parę uwag": Rozmawiamy o "Top Gun: Maverick"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones