Julianne Moore zwolniona przez twórców "Can You Ever Forgive Me?"

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Julianne+Moore+zwolniona+przez+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Can+You+Ever+Forgive+Me+%22-132168
Nominowany do Oscara za role Melissy McCarthy i Richarda E. Granta "Can You Ever Forgive Me?" ma o wiele ciekawszą historię powstania, niż mogliśmy przypuszczać. O swoim odejściu z projektu zdradziła w telewizyjnym show Julianne Moore

GettyImages-1133700307.jpg Getty Images © Jim Spellman


Niektórzy pewnie wiedzą, że rolę, która przyniosła McCarthy nominację, miała pierwotnie zagrać właśnie Moore. Niewielu jednak wiedziało, że aktorka została wyrzucona z filmu, a nie – jak przypuszczano – odeszła na skutek problemów z synchronizacją służbowego grafiku. Moore powiedziała, że została zwolniona przez Nicole Holofcener, scenarzystkę obrazu. 

"Nicole po prostu mnie wyrzuciła. Nie odeszłam sama. Taka jest prawda" – mówiła. Powodem była różnica w interpretacji postaci fałszerki literackiej Lee Israel; kobiety miały na tyle sprzeczne wizje tej postaci, że nie były w stanie dojść do porozumienia. Moore przyznała, że było to dla niej bolesne doświadczenie: "Ostatni raz, kiedy zwolniono mnie z pracy, miałam 15 lat i sprzedawałam jogurt". 

Aktorka powiedziała również, że choć z powodu tych doświadczeń nie obejrzała filmu, to uwielbia pracę oraz filmy Melissy McCarthy i wierzy, że ciężko zapracowała na oscarową nominację. 
Udostępnij: