Kevin Spacey musi zapłacić producentom "House of Cards" 31 mln dolarów

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Spacey+musi+zap%C5%82aci%C4%87+producentom+%22House+of+Cards%22+31+mln+dolar%C3%B3w-144636
Kevin Spacey musi zapłacić producentom "House of Cards" 31 mln dolarów
źródło: materialy promocyjne
Po dwuletniej batalii arbitrażowej – czyli bez udziału sądu, a jedynie z pośredniczącym między stronami specjalistą – postanowiono, że Kevin Spacey winny jest zapłacić producentom serialu "House of Cards" 31 milionów dolarów jako zadośćuczynienie za stratym, jakie ponieśli w wyniku oskarżeń o molestowanie skierowanych przeciwko Spaceyowi w 2017 roku. 

Przypomnijmy, że po ogłoszeniu zarzutów o molestowanie przeciwko Kevinowi Spaceyowi na planie serialu "House of Cards", jego twórcy zmuszeni zostali wyciąć aktora z dotychczasowych zdjęć i rozwiązać z nim umowę. Sprawa trafiła do sądu arbitrażowego, po tym jak firma produkcyjna MRC przeprowadziła swoje własne prywatne dochodzenie wśród pracowników. 

Kevin Spacey jako Frank Underwood w "House of Cards"

POSTANOWIENIA SĄDU ARBITRAŻOWEGO WZGLĘDEM KEVINA SPACEYA


Decyzją sądu arbitrażowego stwierdzono, że Kevin Spacey naruszył na planie "House of Cards" zobowiązania wobec firmy MRC, między innymi w ten sposób, że złamał jej postanowienia w sprawie przeciwdziałania znęcania się nad innymi pracownikami.

Uznano ponadto, że Spacey doprowadził do strat finansowych w wyniku konieczności wstrzymania produkcji 6. sezonu "House of Cards", a następnie potrzeby jego przepisania i skrócenia z 13 planowanych odcinków do ośmiu. 
Spacey próbował odeprzeć wszelkie oskarżenia wystosowane przez MRC, odwołując się do trzech innych niezależnych arbitrów. Jak dotąd bezskutecznie. 

KEVIN SPACEY WRACA NA EKRAN


W maju tego roku ogłoszono, że Spacey powróci na ekrany i zagra we włoskiej niezależnej produkcji "L’uomo che disegnò Dio" (Człowiek, który namalował Boga).

Aktor wcieli się w policyjnego detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie genialnego niewidomego artysty oskarżonego niesłusznie o pedofilię. Na ekranie aktorowi będą partnerować Vanessa Redgrave oraz jej mąż Franco Nero, który jest również reżyserem filmu.

Poniżej przypominamy rolę Kevina Spaceya jako Franka Underwooda w 1. sezonie serialu "House of Cards".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones