Kino Nowe Horyzonty świętuje swój piąty jubileusz

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Kino+Nowe+Horyzonty+%C5%9Bwi%C4%99tuje+sw%C3%B3j+pi%C4%85ty+jubileusz-124639
Kino Nowe Horyzonty rozpoczęło swoją działalność 31 sierpnia 2012 roku. Było to jedno z największych zaplanowanych przedsięwzięć filmowych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Za nami połowa roku 2017 i to największe arthouse'owe kino w Polsce ma się znakomicie. Właśnie zakończyła się 17. już edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, a rękawy zakasane są już do pracy nad 7. American Film Festival, który odbędzie się w dniach 24–29 października.


Przez ostatnie lata programerzy obiektu dbali wraz z Romanem Gutkiem o to, aby wrocławscy widzowie mieli dostęp nie tylko do najgłośniejszych tytułów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Na ekranie mogliśmy zobaczyć także filmy, które pomijane były w regularnej dystrybucji. Dzięki takim przeglądom jak Nowe Horyzonty Exclusive, Wiosna Filmów, MIASTOmovie, Tydzień Kina Hiszpańskiego, Przegląd Nowego Kina Francuskiego albo Cinema Italia Oggi, widzowie mogli zobaczyć premierowo prawdziwe perełki.

Oprócz poszerzania filmowych horyzontów wrocławian, Kino Nowe Horyzonty zajmuje się działalnością edukacyjną (Akademie Filmowe, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Poranki Filmowe), społeczną (Wampiriada, współpraca z TOZ, czy Wrocławskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, Wózkownia, Nowe Horyzonty dla Seniora) i artystycznym (w holu odbywają się cykliczne wystawy towarzyszące przeglądom). W weekend wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w kinie pokazano wszystkie nominowane do "europejskich Oscarów" filmy, a po seansach widzowie mieli okazję spotykać się z tak wybitnymi twórcami, jak Ken Loach, Wim Wenders czy Pierce Brosnan.

5. urodziny to idealna okazja do świętowania. W repertuarze czterech świątecznych dni znalazły się filmy kultowe, jak "Sok z żuka", "Requiem dla snu" czy "Big Lebowski" oraz te, które w ostatnich latach przyciągały na Kazimierza Wielkiego największą widownię – "Dzikie historie", "Amy" czy "Wilk z Wall Street". W programie znalazły się także pokazy przedpremierowe (m.in. "Na pokuszenie" Sofii Coppoli) oraz wydarzenia które są wynikiem pracy z partnerami kina (Kadry Wrocławia, Żywa Biblioteka, MOICO Enjoy Movies). Codziennie w holu kina będzie można usłyszeć koncerty w ramach projektu NoHo Unplugged, w piątek odbędzie się wyprzedaż garażowa (we współpracy ze Stowarzyszeniem Nomada), w sobotę Wrocławskie Hospicjum dla dzieci zaprezentuje instalację sensoryczną, a w niedzielę Fundacja Katarynka przeprowadzi warsztaty z audio deskrypcji.

Prawdziwym hitem będzie jednak pokaz "Dnia świstaka" - kultowy film pokażemy zapętlony przez cały dzień. Będzie to okazja na prawdziwy seans świstaka. Wejścia na pokaz filmu są bezpłatne.

Pełny program znajduje się na www.kinonh.pl. Bilety w cenach 5 zł (TOP 15 filmów ostatnich 5 lat) oraz 13 zł (kultowe NoHo, pokazy przedpremierowe) kupować można online oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones