Komiksowy "Black Adam" w kinach w lipcu 2022 roku

Instagram / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Komiksowy+%22Black+Adam%22+w+kinach+w+lipcu+2022+roku-141851
Komiksowy "Black Adam" w kinach w lipcu 2022 roku
Dwayne Johnson ujawnił na Instagramie, kiedy możemy spodziewać się w kinach inspirowanego komiksami DC widowiska "Black Adam". Amerykańska premiera została wyznaczona na 29 lipca 2022 roku.

Post Johnsona możecie obejrzeć poniżej:


Grany przez Dwayne'a Johnsona Black Adam jest arcywrogiem Shazama. Na przestrzeni lat złoczyńca ewoluował, stając się bardziej złożoną postacią. Jego początki sięgają czasów starożytnego Egiptu. Adam posiada te same niezwykłe umiejętności co Shazam, ale wykorzystuje je w zgoła innych celach.

Tak o filmie i swojej postaci mówił gwiazdor w sierpniu: 5 tysięcy lat temu kraj Kahndaq był tyglem magii i siły. Większość z nas miała jedynie łańcuchy na szyjach. Kahndaq potrzebował bohatera, zamiast tego dostał mnie. Zrobiłem to, co trzeba było zrobić i w zamian trafiłem do niewoli. Teraz, 5 tysięcy lat później, jestem wolny. I obiecuję wam... nikt mnie już nie powstrzyma.

W obsadzie widowiska są również: Pierce Brosnan jako Dr Fate, Aldis Hodge jako Hawkman, Noah Centineo jako Atom Smasher, Quintessa Swindell jako Cyclone oraz Marwan Kenzari w nieujawnionej roli (w sieci spekuluje się, że będzie wrogiem tytułowego bohatera).

Za kamerą "Black Adam" stoi Jaume Collet-Serra.