Kontynuacja "Justified" w drodze. Timothy Olyphant wróci jako Raylan Givens

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kontynuacja+%22Justified%22+w+drodze.+Timothy+Olyphant+wr%C3%B3ci+jako+Raylan+Givens-145151
Kontynuacja "Justified" w drodze. Timothy Olyphant wróci jako Raylan Givens
Serial "Justified: Bez przebaczenia" doczeka się kontynuacji. Timothy Olyphant powróci do roli szeryfa federalnego Raylana Givensa.

Co wiemy o nowej wersji "Justified"?


Sony Pictures Television i FX Productions ogłosiły, że pracują nad adaptacją powieści Elmore'a Leonarda "City Primeval: High Noon in Detroit". Serial limitowany będzie nosił tytuł "Justified: City Primeval". Scenariusz napiszą Dave Andron i Michael Dinner, którzy pracowali przy oryginalnej produkcji. Będą oni także showrunnerami i producentami wykonawczymi.

Osiem lat po opuszczeniu Kentucky Raylan Givens mieszka w Miami, gdzie stara się łączyć pracę szeryfa federalnego z opieką nad 14-letnią córką. Przypadek zmusza go do powrotu do Detroit. Ścieżki bohatera skrzyżują się z Clementem Mansellem znanym także jako "Dzikus z Oklahomy" (The Oklahoma Wildman). Brutalny socjopata już raz wyślizgnął się śledczym z rąk i zamierza zrobić to ponownie. Jego prawniczka Carolyn Wilder bez względu na okoliczności planuje bronić swojego klienta. Kobieta prowadzi jednak własną grę. 

O czym opowiadał serial "Justified"?


Głównym bohaterem "Justified: Bez przebaczenia" jest Raylan Givens (Timothy Olyphant) – współczesny szeryf stojący na straży prawa. Stosuje on metody, które wystawiają go zarówno na ataki ze strony przestępców, jak i konflikty z przełożonymi. Givens to twardy, elokwentny dżentelmenem, który całkowicie poświęca się pracy. Jednak pod tą fasadą kryje się wściekły mężczyzna, dorastający w Kentucky, syn człowieka wyjętego spod prawa, który wie więcej o tym, kim nie chce być, niż o tym, kim jest.

Timothy Olyphant jako Raylan Givens w serialu "Justified: Bez przebaczenia"
Walton Goggins jako Boyd Crowder w serialu "Justified: Bez przebaczenia"
Nick Searcy jako Art Mullen w serialu "Justified: Bez przebaczenia"

Serial był emitowany w latach 2010–2015. Występujący w nim Jeremy Davies i Margo Martindale zostali nagrodzeni Emmy. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Walton Goggins, Damon Herriman i Nick Searcy.

Timothy Olyphant – skąd go znamy?


Timothy Olyphant zadebiutował w "Zmowie pierwszych żon". Rola Raylana Givensa ugruntowała jego pozycję. Mogliśmy zobaczyć go w takich filmach jak "Krzyk", "60 sekund", "Jestem numerem cztery", a ostatnio "Pewnego razu w... Hollywood". Występował także w serialach "Deadwood" "Fargo", "Santa Clarita Diet".