Kosmiczny 2. weekend "Strażników Galaktyki vol. 2"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kosmiczny+2.+weekend+%22Stra%C5%BCnik%C3%B3w+Galaktyki+vol.+2%22-123002
Pierwsza trójka zagranicznego box office'u wygląda dokładnie tak samo jak przed tygodniem. Ale dla "Strażników Galaktyki vol. 2" był to weekend zdecydowanie lepszy niż tydzień temu. Z kolei "Baahubali: The Conclusion" pobiło już praktycznie wszystkie rekordy indyjskiej kinematografii.


Widowisko Marvela zarobiło w weekend 115,7 mln dolarów. Oznacza to wzrost o prawie połowę w porównaniu do wyniku sprzed tygodnia. Było to możliwe, ponieważ film trafił do kin w wielu nowych krajach. W tym do Chin, gdzie zgarnął 45,1 mln dolarów. Jest to czwarte najlepsze otwarcie widowiska Marvela, o 75% lepsze od tego, jakie uzyskali pierwsi "Strażnicy Galaktyki".

W Korei Południowej "Strażnicy Galaktyki vol. 2" zgarnęli 13,3 mln dolarów od premiery, co jest lepszym wynikiem od tego, jaki w sumie osiągnęła jedynka. Jest to również drugie najlepsze otwarcie w tym roku. W Rosji film zarobił 11,6 mln dolarów, co jest trzecim najlepszym startem Marvela. Zaś na Ukrainie zanotowano drugie najlepsze otwarcie wszech czasów.

Na drugim miejscu znajduje się film, o którym jeszcze 10 dni temu na świecie mało kto słyszał. Teraz jednak "Baahubali: The Conclusion" jest na ustach wszystkich, ponieważ pisze na nowo historię indyjskiej kinematografii. Według szacunków podczas drugiego weekendu widowisko zarobiło co najmniej 43,9 mln dolarów. Globalne wpływy przekroczyły już 160 mln dolarów, czyli 1000 koti rupii. Jest pierwszym filmem indyjskim, któremu udała się ta sztuka. Sama wersja hindi jest już w pierwszej piątce najlepszych przebojów wszech czasów w tym języku.

Podium kompletują "Szybcy i wściekli 8", którzy zarobili w weekend 30,1 mln dolarów. Prawie 1/3 tej kwoty pochodzi z Dalekiego Wschodu. W Japonii widowisko utrzymało drugą pozycję z wynikiem 4,7 mln dolarów. Po dziesięciu dniach na koncie ma już tam 23,1 mln dolarów, czyli więcej niż jakakolwiek wcześniejsza część cyklu w sumie. W Chinach film zarobił kolejne 4,3 mln dolarów. Niestety niekorzystny kurs chińskiej waluty sprawia, że film może zapomnieć o przekroczeniu granicy 400 milionów dolarów.

Miejsce czwarte przypadło animacji "Dzieciak rządzi". Weekendowe wpływy wyniosły 14,2 mln dolarów. Większość tej kwoty pochodzi z Korei Południowej, gdzie animacja zadebiutowała na trzecim miejscu z wynikiem 4,8 mln dolarów (od premiery 7,6 mln).

Na miejscu piątym jest aktualnie 11. najbardziej kasowy globalnie film wszech czasów – "Piękna i Bestia". W ten weekend na konto produkcji trafiło kolejne 11,9 mln dolarów. Głównie za sprawą Japończyków. Baśniowe widowisko pozostaje tam poza zasięgiem konkurencji. W ten weekend zgarnęło 8,5 mln dolarów, a od premiery już 60,7 mln dolarów, co czyni z Japonii czwarty najlepszy rynek dla tego tytułu (po USA, Wielkiej Brytanii i Chinach).

W naszym zestawieniu znalazło się miejsce jeszcze dla bollywoodzkiego megahitu "Dangal". Obraz zadebiutował właśnie w Chinach i zarobił tam solidne 11,2 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones