Kravitz karci Hulu za brak czarnych bohaterek

Vulture / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kravitz+karci+Hulu+za+brak+seriali+z+czarnymi+aktorkami-138835
Kravitz karci Hulu za brak czarnych bohaterek
Zoë Kravitz oskarżyła platformę Hulu o zachowawczość w kwestii rasowej i płciowej dywersyfikacji. Jej wypowiedź to pokłosie  anulowania przez Hulu kolejnych sezonów serialu "High Fidelity" ("Przeboje i podboje") na podstawie kultowej książki Nicka Hornby'ego. 


"Wielkie gratulacje dla całej rodziny #highfideliy" - napisała aktorka na swoim Instagramie - Dziękuję Wam za całą miłość i pasję, z którą tworzyliście ten serial. Podziwiam Was. Dziękuję również wszystkim, którzy nas oglądali i wspierali". Po kilkunastu komentarzach innych ludzi filmu (w tym Tessy Thompson), Kravitz dodała: "Nie przejmujmy się. Przecież na Hulu jest mnóstwo seriali z czarnymi kobietami, które możemy obejrzeć...A nie, wróć, nie ma żadnego" (wybaczcie nam rzeźnickie tłumaczenie angielskiego "oh, wait..."). 

Co sądzicie o słowach Kravitz? Żałujecie, że drugi sezon "High Fidelity" nie ujrzy światła dziennego? 

Nowa wersja "Przebojów i podbojów" opowiadała tę samą historię związków, przyjaźni i miłosnych zawodów, tyle że z perspektywy kobiety. Gwiazda "Wielkich kłamstewek" wcieliła się w tę samą postać, którą w filmie Stephena Frearsa wcielał się John Cusack. Bohaterka Kravitz prowadziła sklep muzyczny, wikłała się w niewłaściwe relacje i miała bzika na punkcie popu. 

Scenariusz napisały Veronica West i Sarah Kucserka ("Brzydula Betty"). Pierwszy sezon ma liczył 10 odcinków. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones