Kristen Stewart zadebiutuje jako reżyserka

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kristen+Stewart+zadebiutuje+jako+re%C5%BCyserka-128318
Kristen Stewart szykuje się do debiutu reżyserskiego. Aktorka stawała już za kamerą teledysków i krótkich metraży, ale teraz bierze się za film pełnometrażowy.

GettyImages-958537866.jpg Getty Images © Emma McIntyre

Stewart zdradziła swoje plany, udzielając wywiadu podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes. Adaptuję pamiętnik zatytułowany "The Chronology of Water", powiedziała. (Jego autorka) Lidia Yuknavitch pochodzi z Portland. Uwiebiam jej powieści, ale jej wspomnienia... to coś bardzo osobistego. Kiedy tylko ją poznałam, było tak, jakbyśmy zaczęły wyścig, ale bez poczucia rywalizacji.

Książka opowiada o pływaczce, która porzuciła sport na rzecz sztuki. Książka zgłębia wątki seksualności, żałoby i uzależnienia.

Nakręcę film latem, dodała Stewart. Na razie skupiam się na skończeniu scenariusza i zatrudnieniu świetnej aktorki. Napiszę najlepszą cholerną rolę kobiecą. Taką, jaką sama chciałabym zagrać - choć tego nie zrobię.

Gwiazda zaznaczyła jednak, że nie interesuje jej kariera producentki, jaką wybrało wielu aktorów. Nigdy nie wyprodukuję filmu, obiecuję. Nie założę firmy producenckiej. Chcę pisać i reżyserować oraz grać dla ludzi, którzy piszą i reżyserują.
Udostępnij: