Kristen Wiig wbije swoje pazury w Wonder Woman

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kristen+Wiig+wbije+swoje+pazury+w+Wonder+Woman-127253
Warner Bros. zaskoczyło wielu fanów, ogłaszając, kto zagra wroga Diany w komiksowym widowisku "Wonder Woman 2". Wybór studia padł na jedną z najpopularniejszych komediowych aktorek, gwiazdę "Ghostbusters. Pogromców duchów" i "Druhen" Kristen Wiig.


Czarnym charakterem widowiska będzie Barbara Ann Cavendish (lub Minerva), lepiej znana jako The Cheetah. Postać stworzona została przez Len Weina i George'a Péreza. Córka Lorda Cavendisha później zmieniła nazwisko na Minerva. Od dziecka zafascynowana starożytną historią, a przede wszystkim cywilizacją Amazonek. Studiowała archeologię. Była przyjaciółką Diany.

To się zmieniło, kiedy Barbara została wciągnięta w intrygę, w efekcie której została ofiarą starożytnego rytuału. Została żoną boga Urzkartaga i przemieniła się w posiadającą boskie moce Gepardzicę. Wierząc, że Diana ją opuściła w potrzebie, zaczęła ją zwalczać.

The Cheetah ma nadludzką moc i szybkość. Ma pazury, a jej ugryzienie zmienia ofiary w kotopodobne stwory. Ta ostatnia moc działa również na osoby pochodzące z Kryptona.

"Wonder Woman 2" ma trafić do kin w listopadzie 2019 roku. W roli tytułowej wystąpi oczywiście Gal Gadot. Za kamerą stanie reżyserka oryginału Patty Jenkins. Akcja filmu rozgrywać się będzie w latach 80.