Lars von Trier powraca? Autor "Melancholii" pisze nowy scenariusz

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lars+von+Trier+powraca+Czo%C5%82owy+skandalista+kina+pisze+nowy+scenariusz-153285
Lars von Trier powraca? Autor "Melancholii" pisze nowy scenariusz
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Jesienią ubiegłego roku Lars von Trier ujawnił, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona i w związku z tym zamierza on zrobić sobie dłuższą przerwę od kręcenia filmów. Wygląda jednak na to, że reżyser złamał poczynione publicznie postanowienie.

Lars von Trier szykuje nowy filmJak donosi serwis World of Reel, twórca "Idiotów" kończy właśnie prace nad nowym scenariuszem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, von Trier wejdzie na plan zdjęciowy w przyszłym roku. Będzie to jego pierwszy film od czasów "Domu, który zbudował Jack" z 2018 roku. Przypomnijmy, że w międzyczasie Duńczyk nakręcił również trzeci sezon serialu "Królestwo", który miał światową premierę  na festiwalu w Wenecji w 2022 roku.   

GettyImages-958570506.jpg Getty Images © Matthias Nareyek


Lars von Trier to jeden z ważniejszych, a zarazem bardziej kontrowersyjnych twórców europejskiego kina. Duński reżyser jest m.in. laureatem Złotej Palmy i Europejskich Nagród Filmowych. W jego filmografii znajdziemy takie głośne tytuły jak:  "Przełamując fale" (1996), "Tańcząc w ciemnościach" (2000), "Dogville" (2003), "Antychryst" (2009), "Melancholia" (2011) oraz "Nimfomanka" (2013).

Lars von Trier: enfant terrible świata kinaArtysta uwielbia wywoływać skandale. Przypomnijmy: w 2011 roku von Trier został obwołany przez organizatorów festiwalu w Cannes persona non grata. Wszystko dlatego, że w trakcie konferencji prasowej po pokazie "Melancholii" stwierdził, iż "rozumie Hitlera" i "jest nazistą". Mimo że jego słowa były ewidentnie żartem, zostały odebrane śmiertelnie poważnie. Zobaczcie naszą relację wideo z osławionej konferencji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones