Lars von Trier cierpi na chorobę Parkinsona

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lars+von+Trier+cierpi+na+chorob%C4%99+Parkinsona-147336
Lars von Trier cierpi na chorobę Parkinsona
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Lars von Trier cierpi na chorobę Parkinsona. O diagnozie duńskiego reżysera poinformowała wytwórnia Zentropa, której jest on współzałożycielem. Stan zdrowia von Triera nie wpłynie na jego pracę nad "The Kingdom Exodus", trzecim sezonem serialu "Królestwo".

Praca nad "Kingdom Exodus" trwa mimo diagnozyJak poinformowała Zentropa, von Trier "zachowuje dobry humor" i leczy symptomy choroby, pracując nad "The Kingdom Exodus". Reżyser planuje też wypełnić związane z projektem obowiązki promocyjne - choć jedynie w ograniczonym zakresie.

Światowa premiera "The Kingdom Exodus" będzie miała miejsce na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji, gdzie projekt zostanie pokazany w sekcji seriali. Zobaczymy tam również przygotowany przez Nicolasa Windinga Refna "Copenhagen Cowboy".

O czym opowie "Kingdom Exodus" - kontynuacja "Królestwa"?"The Kingdom Exodus" ma być zwieńczeniem serialu "Królestwo", którego akcja rozgrywała się w kopenhaskim szpitalu. Obserwowaliśmy pracę tamtejszych lekarzy oraz ich problemy w życiu prywatnym. Bohaterowie nie zawsze kierowali się dobrem pacjentów i prowadzili podejrzane interesy. Nie wszystko miało też racjonalne wyjaśnienie, a w życie przebywających w szpitalu od czasu do czasu ingerowały duchy. W trzecim sezonie lunatyczka Karen będzie szukała odpowiedzi na nierozwiązane zagadki serialu, żeby ocalić szpital przed zagładą.


W obsadzie znaleźli się Mikael Persbrandt, Lars Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Tuva Novotny i David Dencik. W gościnnej roli ma pojawić się Alexander Skarsgård.

Scenariusz serialu napisali von Trier oraz Niels Vørsel, który pracował z reżyserem również przy poprzednich sezonach "Królestwa".

Lars von Trier - najważniejsze filmyLars von Trier to duński reżyser, laureat Złotej Palmy, twórca takich filmów, jak m.in. "Przełamując fale" (1996), "Tańcząc w ciemnościach" (2000), "Dogville" (2003), "Antychryst" (2009) i "Melancholia" (2011). Jego ostatnia produkcja to "Dom, który zbudował Jack". Zobaczcie zwiastun filmu:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones