Lars von Trier wkrótce przejdzie na emeryturę?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lars+von+Trier+wkr%C3%B3tce+przejdzie+na+emerytur%C4%99-122126
Lars von Trier rozpoczął właśnie prace nad swoim najnowszym filmem zatytułowanym "The House That Jack Built". Przy okazji przeprowadził swoją pierwszą konferencję prasową od sześciu lat.

GettyImages-468062969.jpg Getty Images © Andreas Rentz


Na konferencji oczywiście sporo miejsca poświęcił samemu filmowi. Jednak dla fanów reżysera inna jego uwaga może okazać się najważniejsza. Von Trier stwierdził bowiem, że nie wyklucza porzucenia reżyserii. Stwierdził, że czuje zbyt duży stres i wydaje mu się, że jest już na kręcenie filmów za stary. Na chwilę obecną nie wyobraża sobie, by po "The House That Jack Built" wrócił jeszcze na plan.

Być może zmieni zdanie, jeśli uzyska przebaczenie ze strony szefów festiwalu Cannes. Reżyser ujawnił bowiem, że prowadzi rozmowy z osobami związanymi z tą prestiżową imprezą, by "The House That Jack Built" miał tam swoją premierę w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że Lars von Trier jest niemile widziany w Cannes od czasu konferencji prasowej z 2011 roku. Oto, co wtedy powiedział:


"The House That Jack Built" jest historią wybitnie inteligentnego Jacka na przestrzeni 12 latu. Film zaprezentuje pięć kluczowych wydarzeń, które ukształtowały Jacka jako seryjnego mordercę. Historię poznamy z jego punktu widzenia. On zaś każde morderstwo uznaje za dzieło sztuki, choć jest świadomy problemów, w jakie przez swoje czyny wpada, podczas gdy śledztwo policyjne nieuchronnie, krok po kroku zbliża się do niego.

W roli głównej wystąpi Matt Dillon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones