Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Luc+Besson+z+kolejnymi+zarzutami-130922

Luc Besson z kolejnymi zarzutami

  • The Hollywood Reporter
  • autor: łm
  • Filmy, Inne
Już dziewięć kobiet oskarża Luca Bessona o przestępstwa seksualne. Francuskiemu reżyserowi zarzuca się m.in. gwałt, molestowanie oraz nieprzyzwoite zachowanie.

GettyImages-856503152.jpg
Getty Images © Edward Berthelot


Najpoważniejsze oskarżenie pod adresem Bessona wysuwa aktorka Sand Van Roy. Twierdzi ona, iż twórca "Piątego elementu" odurzył ją i zgwałcił w maju tego roku w paryskim hotelu Bristol. Sprawę od kilku miesięcy bada policja.

Do nowej domniemanej ofiary Bessona dotarli właśnie dziennikarze śledczy z portalu  Mediapart. Jest nią była asystentka reżysera, która na razie chce zachować anonimowość. Oskarża ona  dawnego przełożonego o to, że szantażował ją i przymuszał do seksu.

Zarzuty molestowania stawiają Bessonowi również m.in. dwie studentki odbywające staż w jego nieistniejącym już studiu Cite du Cinema oraz eks-podwładna z firmy EuropaCorp. Z kolei producentka teatralna Karine Isambert oskarża filmowca o nieprzyzwoite zachowanie, jakiego miał dopuścić się w 1995 roku.

Mediapart twierdzi, iż reżyser zapraszał potencjalne ofiary na rozmowy w pokojach hotelowych. Portal wszedł w posiadanie nagrania z jednego z takich spotkań - pochodzi ono z 2003 roku i przedstawia casting z udziałem 16-latki.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię