Caleb Landry Jones jako Dracula! Luc Besson reżyserem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Luc+Besson+kr%C4%99ci+film+%22Dracula%22.+Caleb+Landry+Jones+i+Christoph+Waltz+w+obsadzie-154170
Caleb Landry Jones jako Dracula! Luc Besson reżyserem
źródło: Getty Images
autor: Stefania D'Alessandro
Czyżby Caleb Landry Jones został nową muzą francuskiego reżysera Luca Bessona. Aktor, który zagrał niedawno u Bessona główną rolę w filmie "DogMan", teraz został gwiazdą ambitnego widowiska "Dracula".

Jak Dracula stał się wampirem?"Dracula" Bessona będzie oczywiście czerpać inspiracje z powieści Brama Stokera. Jednak ważnym elementem będzie opowieść o genezie postaci.

Film ma nam pokazać relację Księcia Władimira z żoną. To jej strata sprawi, że bohater wyprze się Boga i zmieni się w wampira.


Autorem scenariusza jest sam Besson. Projekt ma być jego największym reżyserskim dziełem od czasu "Anny", po której musiał wycofać się z życia zawodowego za sprawą finansowych problemów jego firmy producenckiej (która nie mogła się podnieść po finansowej porażce widowiska "Valerian i Miasto Tysiąca Planet") oraz oskarżeń medialnych o molestowanie kobiet.

Landry zagra oczywiście Draculę. W obsadzie jest także Christoph Waltz. Na razie jednak nie wiemy, kogo zagra.

Zwiastun filmu "DogMan"

Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones