Luc Besson. Oskarżenia o gwałt oddalone

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Luc+Besson.+Oskar%C5%BCenia+o+gwa%C5%82t+oddalone-144817
Luc Besson. Oskarżenia o gwałt oddalone
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Luc Besson ma dziś powody do zadowolenia. Francuski sąd stanął po jego stronie i formalnie oddalił oskarżenie o gwałt wniesione przez aktorkę Sand Van Roy. Uznano, że nie ma dowodów potwierdzających zarzuty stawiane przez Van Roy. Decyzja nie jest zaskoczeniem. O oddalenie oskarżenia już w październiku wnioskowała prokuratura. Aktorce przysługuje odwołanie.

GettyImages-958889750.jpg Getty Images © Nicholas Hunt


O co był oskarżany Luc Besson?Zakończona sprawa dotyczy wydarzeń z maja 2018 roku. To wtedy Luc Besson miał odurzyć i zgwałcić Sand Van Roy w paryskim hotelu Bristol. Aktorka po zdarzeniu zgłosiła się na policję i prokuratura rozpoczęła badanie sprawy.

W lutym 2019 roku prokuratura zdecydowała się nie stawiać zarzutów francuskiemu reżyserowi i producentowi. Nie znaleziono wtedy wystarczających dowodów potwierdzających jego winę. Van Roy odwołała się od tej decyzji i wtedy sąd stanął po jej stronie.

W październiku prokuratura ponownie stwierdziła, że zebrany materiał nie pozwala na postawienie komukolwiek zarzutu popełnienia gwałtu.

Czy Luc Besson pracuje nad nowymi filami.Od czasu pojawienia się oskarżeń o gwałt, Luc Besson nie pracował nad żadnym filmem. Jego ostatnim dziełem jest "Anna", do której zdjęcia kręcone były pod koniec 2017 roku, a do kin weszła w 2019 roku.

Sytuacja Bessona skomplikowała się również za sprawą problemów finansowych jego firmy producenckiej Europa Corp. Oficjalnie więc reżyser nie ma w planach nowego dzieła. W przeszłości jednak sugerował, że chciałby nakręcić "Lucy 2", sequel filmu ze Scarlett Johansson, a także "Colombianę 2", sequel filmu z Zoe Saldaną.

Zwiastun filmu "Anna":
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones