Uniewinniony Luc Besson szykuje nowy film

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Uniewinniony+Luc+Besson+szykuje+nowy+film-145125
Uniewinniony Luc Besson szykuje nowy film
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Po trzyletniej przerwie Luc Besson gotowy jest do realizacji nowego filmu. W maju powinny ruszyć zdjęcia do filmu "DogMan".

"DogMan": co wiemy o  nowym filmie Luca Bessona?Film będzie opowieścią o mężczyźnie, który jako dziecko został mocno skrzywdzony przez życie. Jako dorosły znajduje wybawienie za sprawą miłości do swoich psów.

Luc Besson będzie nie tylko reżyserem ale i producentem filmu. Napisał również scenariusz.

Gwiazdą filmu będzie Caleb Landry Jones ("Nitram")

GettyImages-826254446(1).jpg Getty Images © Mauricio Santana


Luc Besson. Oskarżenia o gwałt oddaloneReżyser może wrócić do pracy, ponieważ w grudniu 2021 roku paryski sąd oddalił oskarżenie o gwałt wniesione przez aktorkę Sand Van Roy. Uznano, że nie ma dowodów potwierdzających zarzuty stawiane przez Van Roy.

Zakończona sprawa dotyczy wydarzeń z maja 2018 roku. To wtedy Luc Besson miał odurzyć i zgwałcić Sand Van Roy w paryskim hotelu Bristol. Aktorka po zdarzeniu zgłosiła się na policję i prokuratura rozpoczęła badanie sprawy.

W lutym 2019 roku prokuratura zdecydowała się nie stawiać zarzutów francuskiemu reżyserowi i producentowi. Nie znaleziono wtedy wystarczających dowodów potwierdzających jego winę. Van Roy odwołała się od tej decyzji i wtedy sąd stanął po jej stronie.

Zwiastun filmu "Anna", ostatniego filmu wyreżyserowanego przez Bessona
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones