WENECJA 2023: "Challengers" Luki Guadagnino z Zendayą na otwarcie festiwalu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/MFF+w+Wenecji+otworzy+%22Challengers%22+%28re%C5%BCyseria%3A+Luca+Guadagnino%29-151375
WENECJA 2023: "Challengers" Luki Guadagnino z Zendayą na otwarcie festiwalu
źródło: Materiały prasowe
Luca Guadagnino tradycyjnie pokaże swój nowy film na wyspie Lido. Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji otworzy najnowszy film reżysera, "Challengers", którego gwiazdami są Zendaya, Mike Faist i Josh O'Connor.

"Challengers" otworzy festiwal w WenecjiGettyImages-1025971940.jpg Getty Images © Franco Origlia


Film nie weźmie udziału w walce o Złotego Lwa i zostanie pokazany poza konkursem.
Pierwszy pokaz będzie miał miejsce we środę 30 sierpnia. To tego dnia odbędzie się gala otwarcia imprezy. 80. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji potrwa w tym roku do 9 września.

Jestem podekscytowany faktem, że widzowie zobaczą mój film podczas festiwalu w Wenecji, powiedział Guadagnino. To współczesna historia o młodocianej energii, miłości i władzy. Zendaya, Josh i Mike są oryginalni i wnoszą nową energię, jakiej jeszcze nie widzieliście. Nie mogę się doczekać, aż publiczność z Lido zatańczy do dźwięków soundtracku Trenta i Atticusa w wieczór otwarcia 80. edycji festiwalu. To spełnienie marzenia dla filmowca.

Guadagnino był ostatnio w Wenecji w zeszłym roku z filmem "Do ostatniej kości", gdzie zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię i najlepszy debiut aktorski. Reżyser pokazywał na festiwalu również m.in. takie filmy jak "Jestem miłością", "Nienasyceni" i "Suspiria".


"Challengers" – zobacz zwiastun"Challengers" – o czym opowie film Luki Guadagnino?Bohaterką filmu jest Tashi (Zendaya), była tenisistka, a obecnie trenerka. Dzięki wysiłkom kobiety jej mąż Art z przeciętnego gracza zmienił się w światowej klasy czempiona. Niestety od jakiegoś czasu ma złą passę. Aby ją przerwać, Tashi zgłasza go do udziału w turnieju "Challenger". Na korcie mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z Patrickiem – niegdyś obiecującym zawodnikiem, swoim byłym przyjacielem i ekspchłopakiem Tashi.

Autorem scenariusza jest Justin Kuritzkes. 

Luca Guadagnino – filmografiaLuca Guadagnino jest autorem takich filmów jak "Melissa P.", "Jestem miłością", "Suspiria", czy "Nienasyceni". Największą sławę przyniósł mu nominowany do Oscara melodramat "Tamte dni, tamte noce". Z kolei ostatnim filmem jest "BDo ostatniej kości", w którym główne role zagrali Timothée Chalamet i Taylor Russell

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones