Maraton "Władcy Pierścieni" w Cinema City oraz salach IMAX

https://www.filmweb.pl/news/Maraton+%22W%C5%82adcy+Pier%C5%9Bcieni%22+w+Cinema+City+oraz+salach+IMAX-147818
7 października o 18:00 wszystkich fanów Tolkiena i ekranizacji Petera Jacksona Cinema City zaprasza na wyczekiwany Maraton Władcy Pierścieni w IMAX, w trakcie którego wyświetlimy najsłynniejszą trylogię w dziejach kina. To nie lada gratka dla najbardziej wymagających kinomanów. Biletów szukajcie na www.cinema-city.pl


To kinowe widowisko będzie można podziwiać w Cinema City we wszystkich salach IMAX w Polsce za jedyne 38 zł z wyjątkiem Warszawy - tu sa seans trzech części widz zapłaci 40 zł. Posiadacze abonamentu kinowego Unlimited na maraton wejdą natomiast bez dodatkowych opłat. Wygląda na to, że 7 października należy zarezerwować na towarzyszenie Drużynie Pierścienia. Między seansami odbędą się jednak 10 minutowe przerwy, tak by najwięksi fani LOTR mogli skorzystać z baru lub toalety nie tracąc ani chwili akcji na wielkim ekranie.

Ekranizacja pierwszej części trylogii Tolkiena, "Drużyna pierścienia" zapoznaje widzów z czarodziejskim światem Śródziemia i jego mieszkańcami - ludźmi, hobbitami, elfami, krasnoludami, czarodziejami, trollami i orkami. W tej części trylogii młody i nieśmiały hobbit Frodo Baggins odziedzicza pierścień - Jedyny Pierścień, narzędzie władzy absolutnej, które pozwoliłoby Sauronowi, mrocznemu Władcy Mordoru, rządzić Śródziemiem i zniewolić zamieszkujące je ludy. Frodo, wraz z lojalną kompanią hobbitów, ludzi, czarodzieja, krasnoluda i elfa, musi zabrać Pierścień do Szczelin Zagłady, gdzie został kiedyś wykuty, i zniszczyć go raz na zawsze. Taka podróż oznacza zapuszczenie się głęboko do krainy Czarnego Władcy, gdzie gromadzi on armię orków. Drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale i z wewnętrznymi waśniami, oraz niszczącym wpływem samego Pierścienia. Przyszłość świata i przeznaczenie drużyny są ze sobą splecione.

Druga część kultowej trylogii Petera Jacksona zabiera widzów w miejsce, w którym zostawiła ich poprzedniczka. Drużyna Pierścienia została rozbita, Frodo, Powiernik Pierścienia i Sam, chcąc za wszelką cenę wypełnić misję zniszczenia Pierścienia Władzy w krainie Mordor, oddalają się od grupy nie chcąc narażać jej członków na kolejne niebezpieczeństwa. Mają też świadomość, że w pojedynkę łatwiej będzie unikać im szukających ich nieprzyjaciół. Aragorn, Legolas i Gimli postanawiają z kolei wyruszyć tropem grupy Uruk-Hai, która porwała w niewolę dwójkę hobbitów, Merry’ego i Pippina. Nieprzyjaciel jednak nie śpi – Saruman, czarodziej-zdrajca, który dołączył do Saurona, planuje przejąć kontrolę nad krainą Rohan.

W trzeciej części "Władca Pierścieni: Powrót Króla" nadszedł czas, w którym Frodo musi pokonać przebiegłego Golluma, przetrwać przerażający atak olbrzymiego pająka Sheloby i oprzeć się zniewalającej mocy Pierścienia, który niesie za sobą zniszczenie i zgubę. To także czas Aragorna, który musi dobyć miecza swych przodków i przyjąć koronę swojego dziedzictwa. Czas potężnego starcia, które czarodziej Gandalf nazwał największą bitwą naszych czasów. Nadszedł też czas inspirującej kulminacji trylogii opartej na klasyce literatury autorstwa J.R.R. Tolkiena. To również najbardziej doceniona część trylogii, ponieważ zdobyła aż 11 Oscarów!  


Jeśli ktoś widział poprzednie części LOTR na pokazach w Cinema City w salach IMAX na początku roku i ma ochotę obejrzeć wyłącznie ostatnią część widowiska może spełnić swoje filmowe marzenie w weekend 7-10.10.2022r. "Władca Pierścieni: Powrót Króla" w technologii IMAX był niecierpliwie wyczekiwany, ze względu na wyjątkowe doznania jakie oferuje. IMAX to jedyne w swoim rodzaju, pełnowymiarowe doświadczenie kinowe. Niezwykłe wrażenia zapewniane są przez panoramiczny, ogromny ekran oraz doskonały, przestrzenny dźwięk, dzięki głośnikom umieszczonym w starannie wyznaczonych miejscach: za ekranem, po bokach sali oraz na suficie. Ekrany IMAX są dużo większe niż standardowy ekran kinowy, co w połączeniu z efektami dźwiękowymi oferuje przeżycia filmowe przekraczające granice wyobraźni. Sale IMAX znajdują się w kinach Cinema City Sadyba (Warszawa), Cinema City Manufaktura (Łódź), Cinema City Poznań Plaza, Cinema City Wroclavia (Wrocław) oraz Cinema City Punkt 44 (Katowice). Bilety dostępne są na www.cinema-city.pl
Informacja sponsorowana