Mark Hamill: "nie" dla cyfrowo odmłodzonego Luke'a. Aktor żegna się z serią "Gwiezdne wojny"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mark+Hamill+nie+wr%C3%B3ci+ju%C5%BC+jako+Luke+Skywalker.+Nawet+cyfrowo+odm%C5%82odzony.-151067
Mark Hamill: "nie" dla cyfrowo odmłodzonego Luke'a. Aktor żegna się z serią "Gwiezdne wojny"
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Mark Hamill żegna się z postacią Luke'a Skywalkera. Chociaż bohater umarł parę lat temu w widowisku "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", aktor jeszcze kilkakrotnie wracał potem jako młodszy Luke. Hamill uważa jednak, że jego czas w tej roli dobiegł końca.
   

Czy ktoś przejmie rolę Luke'a Skywalkera po Hamillu?

Cóż, nigdy nie mów nigdy. Ale nie widzę powodu, dla którego miałbym wrócić, powiedział Mark Hamill w wywiadzie dla programu "Sunday Morning" stacji CBS News. Ujmę to tak: mają tak wiele historii do opowiedzenia, że nie potrzebują Luke'a. Miałem swój czas i to dobrze. Ale już wystarczy.
 
Kiedy przeczytałem scenariusz "Ostatniego Jedi", powiedziałem "okej, to by było na tyle", przyznał niedawno Hamill w wywiadzie dla magazynu "Esquire". Wtedy ruszył proces odłączania się od czegoś, co było częścią mojego życia.

Hamill wystąpił jako Luke Skywalker w oryginalnej trylogii "Gwiezdne wojny", a potem powrócił do roli w trzech sequelach, zwłaszcza drugim z nich, "Ostatnim Jedi". Za pośrednictwem technologii Motion Capture i cyfrowego liftingu aktor powrócił jako młody Luke w serialach "The Mandalorian" i "Księga Boby Fetta". Aktor nie przewiduje jednak, by miał powtórzyć ten eksperyment.

Ludzie mówią mi, że teraz mógłbym wystąpić w całym serialu o przygodach Luke'a po "Powrocie Jedi". A ja na to: "nie wydaje mi się", dodał Hamill. Po pierwsze: nie potrzebują opowiadać tych historii. A nawet jeśli, to mogą zatrudnić aktora w odpowiednim wieku.

"Star Wars: Ahsoka" - zobaczcie zwiastun  
Najbliższą produkcją ze świata "Gwiezdnych wojen" jest serial "Star Wars: Ahsoka". Jego premierę zaplanowano na sierpień. W roli tytułowej bohaterki zobaczymy Rosario Dawson, która wcieliła się już w tę postać w serialach "Mandalorian" i "Księga Boby Fetta".  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones