Martin Scorsese będzie kręcił dla Apple'a

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Martin+Scorsese+b%C4%99dzie+kr%C4%99ci%C5%82+dla+Apple%27a-138879
Martin Scorsese będzie kręcił dla Apple'a
źródło: Getty Images
autor: VCG
Martin Scorsese podpisał lukratywną, producencką umowę z Apple. Jego western "Killers of the Flower Moon" będzie jej pierwszym, lecz nie ostatnim owocem. 


Scorsese, pod banderą swojej firmy Sikelia Productions, wyreżyseruje i/lub wyprodukuje dla Apple'a kilka projektów filmowych  i serialowych na przestrzeni najbliższych lat. Przypomnijmy, że "Killers of the Flower Moon" powstaje równocześnie dla wytwórni Paramount i Apple'a - firmy podzieliły się kosztami, kiedy budżet urósł do 200 milionów dolarów. Produkcja doczeka się szerokiej dystrybucji w kinach na całym świecie. Następnie trafi na platformę streamingową Apple'a.

Scenariusz "Killers of the Flower Moon" powstał na podstawie książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor odsłonił kulisy makabrycznych mordów, do których doszło w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Ofiarami byli Osagowie. Mordy rozpoczęły się po tym, jak na terenie należącym do plemienia odkryto ropę. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w sprawę zostały włączone służby federalne. Ze śledztwem związany był J. Edgar Hoover, który wykorzystał je do budowy swojej pozycji w siłach, które w przyszłości zmienił w FBI. 

Zdjęcia do "Killers of the Flower Moon" miały ruszyć w marcu, ale koronawirus zmusił reżysera do zmiany planów.  Geoffrey Standing Bear, wódz plemienia Osagów, na którego terenie będzie pracowała ekipa zdradził: Z tego co wiem, jeśli sytuacja nie zmieni się ze względu na koronawirusa, zaczynają kręcić w lutym 2021. I będą tu przez około 16 tygodni.

W obsadzie są Leonardo DiCaprio i Robert De Niro.