Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+szykuje+dru%C5%BCyn%C4%99+azjatyckich+superbohater%C3%B3w-136486

Marvel szykuje drużynę azjatyckich superbohaterów?

  • Geeks WorldWide
  • autor: jp
  • Seriale, Filmy
Do premiery "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" jeszcze rok, a Marvel już ma pomysł na dalsze losy tytułowego bohatera.

marvel-brings-on-agents-of-atlas-breaking-new-ground-2019-images.jpg

Podobno w studiu już rozwijany jest projekt "Agents of Atlas" - na razie nie wiadomo jednak, czy chodzi o film czy kolejny serial dla platformy Disney+. Wiadomo natomiast, że punktem wyjścia dla projektu będzie pierwszy film o przygodach Shang-Chi.

Agents of Atlas to nazwa jednej z działających w uniwersum Marvela superbohaterskich drużyn. W szeregach pierwszego składu znalazły się postacie, jakie wydawnictwo odziedziczyło po swojej poprzedniej inkarnacji, Atlas Comics: m.in. Namora, Marvel Boy czy Gorilla-Man.

W 2019 zadebiutował nowy skład, złożony w większości z bohaterów azjatyckiego pochodzenia - i to tę wersję drużyny zapewne zobaczymy w planowanym filmie/serialu. Inicjatorem drużyny był agent James Woo, który już zdążył pojawić się w kinowym uniwersum Marvela (W "Ant-Manie i Osie" zagrał go Randall Park). Jej członkami są m.in. Brawn (koreański odpowiednik Hulka), Silk (koreańska wersja Spider-Woman) oraz właśnie Shang-Chi.

"Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" trafi do kin 12 lutego 2021. W obsadzie są Simu Liu, Awkwafina i Tony Leung Chiu Wai, a reżyseruje Destin Daniel Cretton.

zobacz też: