Matt Damon zrobi skok dla Stevena Soderberga

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matt+Damon+zrobi+skok+dla+Stevena+Soderberga-139967
Matt Damon zrobi skok dla Stevena Soderberga
źródło: Getty Images
autor: Dave J Hogan
Matt Damon i Steven Soderbergh wkrótce znów będą mieli okazję spotkać się na planie filmowym. Jak informuje Deadline, aktor ma pojawić się w nowym thrillerze, który twórca "Seksu, kłamstw i kaset wideo" przygotowuje dla HBO Max. Scenariusz napisał Ed Solomon ("Iluzja").

Akcja "No Sudden Move" toczy się w 1955 roku w Detroit, a jego bohaterami jest grupa drobnych przestępców, którzy zostają wynajęci, by ukraść pewien dokument. Po akcji, która kończy się porażką, podejmują się odnalezienia zleceniodawcy. W tym celu podejmują się wędrówki przez podzielone rasowo, dynamicznie zmieniające się miasto.  

Do tej pory Damon i Soderbergh zrealizowali wspólnie m.in. trzy produkcje o skokach organizowanych przez Danny'ego Oceana, "Contagion – Epidemię strachu" czy "Wielkiego Liberace". Inną produkcją, którą reżyser realizuje na zlecenie HBO Max, jest "Niech gadają", której gwiazdą będzie Meryl Streep. Aktorka wcieli się w rolę uznanej pisarki, która chcąc zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, wyrusza w podróż wraz z przyjaciółmi.