Miller i MacFarlane w serialu o założycielu Fox News

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Miller+i+MacFarlane+w+serialu+o+za%C5%82o%C5%BCycielu+Fox+News-130312
Seth MacFarlane, Sienna Miller, Simon McBurney i Annabelle Wallis dołączyli do obsady serialu Showtime o niesławnym założycielu Fox News, Rogerze Ailesie. 


Serial opowiadać będzie o molestowaniach seksualnych, do jakich dochodziło przez wiele lat w stacji Fox News. Miał się ich dopuszczać nieżyjący już Ailes (którego zagra Russell Crowe). Naomi Watts wcieli się w postać dziennikarki Gretchen Carlson. Przez dekadę była jedną z twarzy Fox News. W 2016 roku pozwała Ailesa, twierdząc, że ten ją zwolnił, kiedy odrzuciła jego seksualne propozycje. Wkrótce potem ujawniła przypadki sześciu innych kobiet również przez szefa stacji molestowanych. W końcu Ailes został zmuszony do odejścia, za co zainkasował 40 milionów dolarów odprawy. Zmarł niecały rok po zwolnieniu.

MacFarlane zagra Briana Lewisa, rzecznika prasowego stacji i powiernika Ailesa. Miller będzie jego żoną, Beth. McBurney wcieli się w legendarnego magnata medialnego Ruperta Murdocha, z kolei Wallis - w Laurie Luhn, ambitną praktykantkę, która robi w stacji imponującą karierę. 

Dwa pierwsze odcinki wyreżyseruje Kari Skogland ("Opowieść podręcznej").