Mroczny Rycerz Nolana powróci w rozdzielczości 4K

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mroczny+Rycerz+Nolana+powr%C3%B3ci+w+rozdzielczo%C5%9Bci+4K-123951
Ile razy widzieliście już "Mrocznego Rycerza" i dwa pozostałe filmy Christophera Nolana o Batmanie? Przygotujcie się na kolejny seans. Reżyser ujawnił właśnie, że pracuje nad nową wersją trylogii - zremasterowaną do jakości 4K.


W technologii 4K cudowne jest to, że przybliża nas do rozdzielczości, w jakiej nakręciliśmy film, powiedział Nolan. Wywołana taśma 35mm fotochemicznie ma co najmniej rozdzielczość 6K. Filmy IMAX - aż 18K. Postęp formatów domowych i upowszechnienie 4K pozwalają dać komuś siedzącemu przed telewizorem wrażenie dużo bliższe temu, czego doświadczył w kinie.

Reżyser potwierdził, że jest osobiście zaangażowany w proces rekonstrukcji. Zaznaczył jednak, że nie należy oczekiwać premiery edycji 4K w najbliższym czasie. To długi, skomplikowany proces, jesteśmy dopiero w trakcie, przyznał. Rezultaty są jednak bardzo zadowalające.

Na trylogię Nolana o Batmanie składają się "Batman - Początek" (2005), "Mroczny Rycerz" (2008) i "Mroczny Rycerz Powstaje" (2012). W tym miesiącu premierę będzie miał nowy film reżysera, "Dunkierka".

Udostępnij: