Anne Hathaway: "To najgorszy sposób, by sprawdzić, czy między aktorami jest chemia"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Na+sam%C4%85+my%C5%9Bl+o+tym+castingu+Anne+Hathaway+ma+dreszcze.+O+co+chodzi%C5%82o-155183
Anne Hathaway: "To najgorszy sposób, by sprawdzić, czy między aktorami jest chemia"
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
W nowym wywiadzie Anne Hathaway cofnęła się we wspomnieniach do pierwszej dekady XXI wieku. Przesłuchania mające na celu ustalić, czy między odtwórcami głównych ról jest odpowiednia chemia, były wówczas na porządku dziennym. O udziale w jednym z takich castingów aktorka opowiedziała w rozmowie z "V Magazine".

Anne Hathaway o castingu sprzed lat "Ohyda!"


Zdaniem Anne Hathaway tego typu castingi to najgorszy sposób, by sprawdzić, czy między aktorami mającymi grać parę jest chemia. Opowiedziała o tym tak:

Powiedziano mi: "Na przesłuchanie do roli twojego partnera przychodzi dziś dziesięciu facetów. Czy to nie ekscytujące, że będziesz całować się z każdym z nich?". A ja pomyślałam: "Czy ze mną jest coś nie tak?". Bo nie byłam podekscytowana. Uważałam, że to ohyda.

Aktorka podkreśliła, że choć sytuacja była dla niej niekomfortowa, nie miała poczucia, iż ktoś ma wobec niej złe intencje.

Byłam bardzo młoda i miałam świadomość, jak łatwo mogę stracić wszystko, na co pracowałam, jeśli dostanę etykietkę "trudnej we współpracy". Udawałam więc ekscytację i jakoś to przeszłam. Nie chodziło o zademonstrowanie mi władzy, nikt nie próbował być niemiły ani w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzić. To po prostu były inne czasy – powiedziała.

Jako producentka melodramatu "Na samą myśl o tobie" Hathaway, która gra w nim także główną rolę, miała wpływ na casting. Rola jej partnera trafiła do Nicholasa Galitzine'a.

Poprosiliśmy każdego z aktorów biorących udział w castingu, aby wybrali piosenkę, która ich zdaniem spodobałaby się ich bohaterowi. Miała to być piosenka, przy której będą chcieli zatańczyć z graną przeze mnie bohaterką. Później robiliśmy krótkie improwizacje. Siedziałam na krześle, tak, jakbyśmy dopiero wrócili z kolacji albo spaceru, włączaliśmy muzykę i po prosu zaczynaliśmy tańczyć – powiedziała.

Zobacz zwiastun filmu "Na samą myśl o tobie"


Aktualnie filmografię Anne Hathaway zamyka melodramat "Na samą myśl o tobie", który zadebiutował na tegorocznym festiwalu South by Southwest. Już na początku maja trafi na Prime Video. Zobaczcie zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones