Ekranizacja "Halo" ma nowego reżysera

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ekranizacja+%22Halo%22+ma+nowego+re%C5%BCysera-131991
Otto Bathurst ("Robin Hood: Początek", "Peaky Blinders") zastąpił Ruperta Wyatta na stanowisku reżysera serialu "Halo". 9-odcinkowy show jest ekranizacją megapopularnej serii gier wideo.


Wyatt zrezygnował z pracy przy "Halo" w grudniu ubiegłego roku z powodu napiętego grafiku zajęć. Jego następca nie tylko wyreżyseruje kilka odcinków, ale również będzie piastował stanowisko producenta wykonawczego.

Realizowany dla stacji Showtime serial ma się rozgrywać w XXVI wieku i opowie o walce ludzi z kosmicznymi najeźdźcami znanymi jako Covenant. Telewizyjne "Halo" połączy wątki osobiste z akcją, przygodą oraz wystawną wizją świata przyszłości.

Zdjęcia ruszają w tym roku. Nad realizacją przedsięwzięcia będzie czuwał m.in. Steven Spielberg i jego Amblin Television.

Pierwsza część strzelanki "Halo" została wydana przez Microsoft w 2001 roku. Od tego czasu sprzedano łącznie ponad 77 milionów egzemplarzy gry, zaś przychody wydawcy wyniosły 5 miliardów dolarów. W ubiegłej dekadzie "Halo" miało doczekać się ekranizacji w postaci filmu kinowego wyprodukowanego przez Petera Jacksona z Neillem Blomkampem za kamerą. Projekt nie doszedł jednak do skutku.
Udostępnij: