Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Naukowiec+pomagaj%C4%85cy+przy+%22Contagion%22+zaka%C5%BCony+koronawirusem-137087

Naukowiec pomagający przy "Contagion" zakażony koronawirusem

  • autor: łm
  • Inne, Filmy
Doktor Ian Lipkin, który pełnił funkcję konsultanta medycznego  na planie dreszczowca "Contagion - Epidemia strachu", ujawnił, że zakaził się koronawirusem.

1.jpg


Lekarz jest dyrektorem działającego przy uniwersytecie Columbia Centrum Infekcji i odporności. W 2011 roku współpracował blisko z twórcami "Contagion", aby zadbać o jego naukową wiarygodność. Po 9 latach od premiery film zyskał niespodziewanie drugie życie za sprawą pandemii koronawirusa.

W dziele Stevena Soderbergha Ziemię ogarnia śmiertelny wirus. Przenosi się on w powietrzu, postępuje w zastraszająco szybkim tempie i zabija w kilka dni. Wraz z rozprzestrzenianiem się epidemii koncerny medyczne i lekarze z całego świata prześcigają się, aby znaleźć lekarstwo i kontrolować panikę, która szerzy się jeszcze szybciej niż wirus.

Jeśli koronawirus dopadł mnie, może dopaść każdego – przyznał Lipkin w rozmowie z Fox Business Network. Naukowiec zdradził, że na całym świecie trwają badania mające na celu stworzenie nowych metod zapobiegania infekcji koronawirusem. Testy wymagają jednak czasu i cierpliwości.

zobacz też: