Nawet jeśli "Ghostbusters" powrócą, to bez Paula Feiga

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nawet+je%C5%9Bli+%22Ghostbusters%22+powr%C3%B3c%C4%85%2C+to+bez+Paula+Feiga-118883
Ci, którym projekt nie podobał się od początku, zapewne przyklasną z radością: żeńska wersja "Ghostbusters" nie sprzedała się. Jeśli nawet planowany wcześniej sequel powstanie, to na pewno bez udziału reżysera Paula Feiga.


Budżet komedii wynosił 140 milionów dolarów. Na razie film zarobił na świecie dopiero 180 milionów. Według magazynu The Hollywood Reporter oznacza to dla producentów stratę w wysokości - co najmniej - 70 milionów. Pewien anonimowy przedstawiciel studia Sony skomentował jednak wyliczenia portalu, uznając je za błędne. Zwrócił on uwagę, że studio ma rozmaite sposoby sprzedaży filmu, wliczając w to różne okołofilmowe produkty, premiery w dalszych krajach, umowy promocyjne i tak dalej. Jego zdaniem Hollywood Reporter przeliczył się, szacując straty wytwórni.

Ale nawet jeśli Sony zdecyduje się na realizację sequela, stanie przed wyzwaniem szukania nowego reżysera. Zapytany o to, czy powróciłby do Pogromczyń Duchów, Paul Feig powiedział ostatnio: Nie, nie, nie. Nie wrócę. Ten jeden raz był po prostu zbyt kuszący, bo wiedziałem, że mogliśmy zrobić z tym materiałem coś ekscytującego.

Chcielibyście ponownie zobaczyć, jak Kristen Wiig i Melissa McCarthy walczą z duchami?