Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Neil+Gaiman+proponuje%2C+by+Tom+Hiddleston+zagra%C5%82+Sandmana-108870

Neil Gaiman proponuje, by Tom Hiddleston zagrał Sandmana

  • MovieWeb
  • autor: jp
  • Filmy
Rok temu dowiedzieliśmy się, że Joseph Gordon-Levitt szykuje ekranizację "Sandmana", kultowego komiksu Neila Gaimana. Aktor początkowo miał być producentem, reżyserem i gwiazdą filmu. Z czasem co prawda wycofał się z tych ambitnych planów. Na dzień dzisiejszy na pewno będzie producentem i być może film wyreżyseruje. Ale raczej nie zagra w głównej roli. Neil Gaiman ma w każdym razie na oku kogo innego.


TOM-HIDDLESTON-facebook.jpg


Podczas wywiadu radiowego pisarz ujawnił, że obecnie jego osobistym faworytem jest Tom Hiddleston, lepiej znany niektórym jako Loki z "Avengers" i dwóch filmów o przygodach Thora. Gaiman stwierdził też, że Benedict Cumberbatch byłby doskonałym kandydatem - gdyby nie przyjął właśnie roli Doktora Strange'a.

Przypadek Morfeusza jest dość zabawny. Rozglądasz się i myślisz sobie: "tak, ta osoba byłaby idealna". A potem mija trochę czasu. W którymś momencie swojej kariery Johnny Depp byłby świetnym Morfeuszem, ale teraz jest już za stary, wyjaśnia Gaiman

rq7sjqrfexyusbiazpp6.jpg

Gdy pierwszy raz zobaczyłem Benedicta - a była to rola Sherlocka Holmesa - pomyślałem sobie, "wow, to bardzo w stylu Morfeusza". I fani musieli pomyśleć to samo, bo bardzo szybko pojawiły się amatorskie grafiki łączące te dwie postacie. Ale zawsze mamy jeszcze Toma Hiddlestona! I szczerze mówiąc, jeśli o mnie chodzi, każdy aktor z angielskim akcentem i świetnymi kośćmi policzkowymi da sobie radę. 

Jeszcze przed świętami ma być gotowa najnowsza wersja scenariusza filmu, nad którym pracują Gordon-Levitt i Jack Thorne. Sam pisarz jeszcze go nie czytał. To dobry zespół, skomentował ich pracę autor pierwowzoru. Joseph Gordon-Levitt czuje temat i kocha materiał źródłowy. Chce pozostać wierny względem oryginału.  

Film ma trafić do kin w 2016 roku.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię