Powstaje "Dystrykt 10", kontynuacja "Dystryktu 9"!

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+%22Dystrykt+10%22%2C+kontynuacja+%22Dystryktu+9%22-141460
Powstaje "Dystrykt 10", kontynuacja "Dystryktu 9"!
źródło: Materiały prasowe
Dobra wiadomość dla fanów pamiętnego filmu science-fiction "Dystrykt 9"? Reżyser Neill Blomkamp ogłosił na Twitterze, że w przygotowaniu jest scenariusz kontynuacji, która będzie zatytułowana "District 10".

Blomkamp zdradził, że nad tekstem pracują trzy osoby: on sam, Sharlto Copley oraz Terri Tatchell. Tatchell napisała razem z Blomkampem pierwszą część (była również współscenarzystką "Chappiego"), a Copley wystąpił oczywiście w roli głównej.Twórca nie ujawnił nic więcej na temat fabuły sequela. Ale Blomkamp od lat zapowiadał przecież, że chciałby na kręcić sequel. Już w 2017 zdradził: Chcę wrócić do tego świata i dokończyć historię Wikusa i Christophera. Ważne jest to, by powód realizacji "Dystryktu 10" był jasny. Pierwszy film był oparty wprost na prawdziwych problemach RPA, które dotknęły mnie, gdy dorastałem. Musimy upewnić się, że w nowym filmie nie zapomnimy o tym.

"Dystrykt 9" opowiadał o obcych, którzy przybyli na Ziemię, gdzie stali się uchodźcami mieszkającymi w tytułowej prowizorycznej południowoafrykańskiej dzielnicy. Głównym bohaterem był Wikus (Copley), człowiek, który trafia na tajemniczy wirus, który staje się kluczem do tajemnic obcej technologii.
Udostępnij: